ALANYASPOR 14. HAFTADA GAZİANTEP FK’NIN KONUĞU

Süper Lig lideri Alanyaspor 14. hafta kapsamında Gaziantep Futbol Kulubünün konuğu olacak. 27 puanla lider konumunda olan Alanyaspor son adlığı darbelerden sonra artık oyanacağı maçlara daha dikkatli ve temkinli çıkmaya özen gösteriyor.

Son günlerde başarılı bir çıkış yakalayan Gaziantep’in konuğu olacak olan Alanyaspor bu maçı deplasmanda kazanarak dönmek için varını yoğunu ortaya koyacak. Tahmin etmediği yenilgiler alarak lig sıralamasını tam istediğini kıvama getiremeyen Alanyaspor Gaziantep’te 3 puanın peşinde koşacak.

ALANYASPOR DEPLASMANDA 3 PUAN İÇİN KOŞACAK

Süper Lig’in başından beri, 13 haftadır rakiplerine kök söktüren ve korku salan Alanyaspor bu başarı skalasını devam ettirmek için elinden geleni yapacak. Son haftalarda aldığı yenilgilerle beraber tökezleyen ve mağlubiyet durumuna alışkın olmayan Alanyaspor bu durumu tersine çevirmenin yollarını arıyor.

Alanyaspor son olarak Denizlispor ile karşı karşıya gelmişti ve maç 1-1 beraber biterek her iki takımda evine 1 puanla dönmüştü. Lider Alanyaspor aldığı bu 1 puandan çok memnun değil. Rakibi, 2 sırada yer alan Galatasaray 26 puanla onun adeta ensesinde yer alırken aldığı her yenilgi onu kupadan bir adım da uzaklaştırıyor.

KARŞILAŞMA PAZAR GÜNÜ

Alanyaspor, deplasmanda oynayacağı Gaziantep maçına tam gaz hazırlanıyor ve bu sefer maçı kaybetme lükslerinin olmadığını bilerek o sahaya çıkacaklar. Taktik çalışmalarına ağırlık veren Akdenizli ekip rakiplerinin dişli bir rakip olduğunu biliyor. 5’e 2 top kapmaca, çift kale, ısınma ve esneme haraketleri ile düzenli antrenmanlarını yapan Alanyaspor 3 puan için sahada ter dökecek.

Son günlerde Gaziantep takımı oldukça yükselişe geçti. İlk 5 takımdan biri olan rakip Gaziantep FK, misafir takım Alanyaspor‘u zorlayacak bir takım. Çağdaş Atan yönetiminde hazırlıklarını tamamlayan Alanyaspor yarın Gaziantep’e geçerek maç öncesi son hazırlıklarını orada tamamlayacak.

Süper Lig’in 14. haftasında Gaziantep FK – Alanyaspor maçı, 27 Aralık Pazar günü Gaziantep’in sahasında oynanacak. Karşılaşmanın ilk 11’leri henüz belli değil. Her iki takımda bu maç için özel hazırlanıyor.

Çağdaş Atan’ın yönetiminde olan Alanyaspor maç için moral olarak da fiziki olarak da kendilerini hazır hissediyorlar. 3 puan almanın tadını ve verdiği hissi çok özleyen Akdenizli ekip Alanyaspor‘un bu maçtan alacakları 3 puana çok ihitiyaçları var.