ALANYASPOR 15. HAFTADA LİDERLİKTEN VAZGEÇTİ

Lider konumunda olan Alanyaspor bugün oynanan Gaziantep maçından sonra liderlik konumundan vazgeçti. Son haftalarda aldığı darbeler ile düşüş evresine geçen Alanyaspor’a son darbeyi de Gaziantep vurdu. Alanyaspor şu an için lider konumunu Galatasaray’a bıraktı ama daha önünde 13 hafta var.

Süper Lig‘in 15. haftasında Gaziantep – Alanyaspor karşı karşıya geldi. Maç Gaziantep’in ev sahipliğinde oynandı ve 3-1 rakip takım Gaziantep üstün bir şekilde maçtan ayrıldı. Alanyaspor uzun bir süredir Süper Lig’de lider konumunda yer alıyordu.

Son haftalarda aldığı mağlubiyetler ve beraberlik sonuçlarıyla beraber puanında bir değişiklik olmadığı için 27 puanla liderlik konumundan 2. sıraya geçiş yaptı. 29 puanla şu an lider konumda Galatasaray var. Yine 27 puanla 3. sırada Gaziantep FK yer alıyor.

ALANYASPOR İLK GÜNLERİNE DÖNMELİ

Aytemiz Alanyaspor lige çok iyi ve rakiplerine zor günler yaşatarak başlamıştı. Aldığı üst üste galibiyetler ve yenilmez serilerle beraber Alanyaspor herkesin korkulu rüyası haline gelmişti adeta. Çağdaş Atan ve öğrencileri son haftalarda çıktıkları her maçtan darbe alıyorlar.

Bu duruma bir dur demek ve tekrar eski ışıltılı ve lider günlerine dönmeleri için üzerlerine düşen ölü toprağı bir an önce atmaları gerek. Yenilmezlik serileri son haftalarda yerini mağlubiyet serisine çevirdi.

Alanyaspor ligin başlarında çok güzel ve herkesten farklı bir başarı oranı yakalayıp ciddi bir ivme ile yükselişe geçmişti. Bu ivme uzun haftalar boyunca devam etmişti. Fakat geçtiğimiz haftalarda Alanyaspor hem kendi sahasında oynadığı maçlarda hem de deplasman maçlarında yenilmeye ya da beraber kalmaya başladı.

Kendi evinde de ekstra bir yenilmezlik serüveni oluşturan Alanyaspor’un özel gücü tükendi.

MAÇIN DETAYLARI

Gaziantep’in sahasında başlayan önemli maç 9. dakikada ilk gol ile açıldı. Ev sahibi takım Gaziantep maçın 9. dakikasında Nouha Dicko ile skoru 1-0 yaptı. Alanyaspor beraberlik getirecek golü ararken 26. dakikada Gaziantep’in oyuncu Amedej Vetrih’in kendi kalesine attığı gol ile skor otomatik 1-1 oldu.

Beraberliği bozacak bir gol arayılı için her iki takımda bastırdı. İlk yarı bitmeden ikinci golden tam 3 dakika sonra 29. dakikada Gaziantep, ev sahibi takım skoru Muhemmet Demir ile 2-1 yaptı. İlk yarı 2-1 bitti.

Alanyaspor soyunma odasına düşük bir moralle gitti. Maçı kendi lehlerine döndürmek için sadece 45 dakikaları kalmıştı ve liderlik yarışı için bu maç çok önemliydi. İkinci yarının ilk dakikaları golsüz bir şekilde geçti. Alanyaspor bastırmaya çalıştı ama ne yazık ki fayda etmedi.

Gaziantep FK galibiyet getiren golü 61. dakikada Maxim ile attı. O dakikadan sonra başka bir gol olmayınca da maç 3-1 Alanyaspor’un mağlubiyeti ile bitti.