Alanyaspor, 2. Etap Kamp Çalışmalarını Kayseri’de Sürdürüyor

2022 2023 sezonu hazırlıkları kapsamında Spor Toto Süper lig ekiplerinden Alanyaspor, Kayseri’de Erciyes Dağı’ndaki yüksek irtifa kamp merkezinde ikinci etap kamp çalışmalarını yürütüyor. Genç teknik direktör Francesco Farioli yönetiminde çalışmalarını sürdüren Alanyaspor, o buradaki kamp merkezinde hazırlık maçları yapmayı planlıyor. Kayseri’deki ikinci etap kamp çalışmalarında Alanyaspor’un gelecek sezon hazırlıkları kapsamında hazırlık maçı takvimi şu şekildeydi:

Alanyaspor’un ilk oynayacağı hazırlık maçı 15 Temmuz Cuma günü Gençlerbirliği maçı idi fakat Alanyspor’un Gençlerbirliği ile oynayacağı maç Gençlerbirliği’nden kaynaklı sebeplerden dolayı iptal edildi. İptal edilen gençler birliği maçı sonrasında Alanyaspor’un Kayseri kampında oynayacağı ilk hazırlık maçı 18 Temmuz Pazartesi günü saat 17:00’da Amed spor oldu. Alanyaspor’u Kayseri kampında oynayacağı bir diğer hazırlık maçı ise 20 Temmuz Çarşamba günü 18:00’da Kayserispor ile olacak. Mücadele Kayserispor’un stadyumu olan Kadir Has stadyumunda oynanacak. Alanyaspor’un Kayseri kampındaki son hazırlık maçı ise 24 Temmuz Pazar günü saat 11:00’da Spor Toto 1 inci ligde şampiyon olan ve Spor Toto Süper Lig’in yeni ekibi MKE Ankaragücü ile yapılacak.

Italyan teknik adamın takımı Alanyaspor bu hazırlık maçının ardından Kayseri’deki Erciyes dağında bulunan yüksek irtifa kamp merkezinde çalışmalarını tamamlamış olacak ve böylelikle Alanyaspor’un ikinci etap kamp çalışmaları son bulacak.

Alanyaspor, Kayseri’deki Kamp Çalışmalarında Günlerini Çift İdmanla Geçiriyor

Alanyaspor’un Erciyes dağı eteklerindeki yüksek irtifa kamp merkezinde yaptığı 2022 2023 sezonu hazırlık çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Alanyaspor’da teknik direktör Francesco Farioli öğrencilerini zorlu antrenmanlardan geçiyor. yeni sezona daha güçlü girmek isteyen İtalyan teknik adam öğrencilerine daha hazır hale getirebilmek için günü çift idman ile geçiriyor. İtalyan teknik direktör takımı önce kondisyoner ellere emanet edip ısınma ve düz koşularla antrenmanı başlatıyor daha sonra genç teknik direktörün isteği doğrultusunda takım gruplara bölünüyor ve grup halinde pas çalışması yapılıyor. yeşil turunculu ekip antrenmanın devamında taktik çalışmalar yapıp antrenmanı tamamlıyor. İtalyan teknik direktör Francesco Farioli yeşil turuncuya küpe kampın birçok gününde çift idman yaptırarak oyuncularının sınırlarını zorlamak istiyor.

Alanyaspor ’da Transfer Haraketliliği Yaşanıyor

Alanyaspor 2022 2023 sezonu için kadrosuna takviye yerde bulunmak istiyor. Italyan teknik adamın istekleri doğrultusunda transfer çalışmalarını yürüten Alanyaspor yönetimi savunmaya takviye yapmak için harekete geçti.

Italya serie A lig ekiplerinden Roma’nın alt yapısında bulunan Slovenyalı 1,89 cm boyundaki sol ayaklı stoper oyuncusu Amir Feratovic Alanyaspor’un transfer hedeflerinden biri haline geldi. İtalyan ekibiyle birlikte Haziran 2024 e kadar sözleşmesi bulunan genç oyuncu İtalyan kaynakları tarafından Alanyaspor’a yazıldı. 20 yaşındaki stoper oyuncusu için Alanyaspor’un kiralama teklifinde bulunduğu öğrenildi.