Alanyaspor Başkanına Hediye Vermek İstiyor

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda yoluna başarıyla devam eden Alanyaspor, 20 Nisan Çarşamba günü oynanacak müsabakada kendi sahasında Sivasspor’u konuk edecek. Turuncu Yeşilli takım Yarı Final Aşamasının ilk maçında misafir edeceği rakibi karşısında iyi bir skor alarak işi ilk maçtan bitirmek istiyor ancak bu maçın takım adına ayrı bir önemi daha var. Kulübün başkanlığını yapan ve dikkat çekici bir model oluşturan Hasan Çavuşoğlu’nun doğum gününü kutlayan oyuncular, Kırmızı Beyazlı rakibi karşısında galibiyet alarak başkana bir hediye daha vermek istiyorlar.

Yılların Tecrübesi

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda başarılı bir performans sergileyen Alanyaspor, ligde Avrupa potasına girebilmek adına mücadele ederken, Türkiye Kupası’nı da müzesine götürmek istiyor.

20 Nisan Çarşamba günü 20.30’da oynanacak Türkiye Kupası Yarı Finali müsabakasında kendi sahasında Sivasspor’u konuk edecek olan Akdeniz temsilcisi, bu maçtan galip ayrılmayı hedefliyor. Kendi taraftarı önünde ilk maçı oynayacak olmanın avantajını değerlendirmek isteyen Turuncu Yeşilli takım, bu maçtan alacağı avantajlı bir skorla turun ikinci maça kalmasını engellemek hedefinde olacak.

Bununla birlikte takımın bu maça dair ayrı bir motivasyonu daha olacak. Kulübün başkanlığını yapan ve Alanyaspor’a değer katan Hasan Çavuşoğlu’nun doğum gününü tesislerde kutlayan Francesco Farioli ve oyuncuları, başkanın doğum gününe bir hediye verebilmek adına Sivasspor karşısında oynanacak maçtan galip ayrılmayı istiyorlar.

Uzun bir süreden bu yana takımın başkanlığını yapan ve teknik direktör değiştirme konusunda eleştiriliyor olsa da takıma kattığı değer ve oluşturduğu kültür açısından övgüleri de alan Hasan Çavuşoğlu da oyuncuların Türkiye Kupası’nı müzeye getirmelerini muhakkak istiyordur.

Heyecan Büyük

Öte yandan uzun bir süreden bu yana Türkiye Kupası’nda nitelikli işler çıkartamayan Alanyaspor adına bu sezonun oldukça değerli olduğunu belirtmek de gerek.

Bir açıdan bakıldığı zaman Akdeniz temsilcisinin kupaya ulaşabilmesi adına 3 maçı kaldı ve iyi penaltı atılabildiği takdirde bu maçlardan galibiyet almaya dahi gerek olmayacak. Zira Yarı Final aşaması iki ayaklı oynanırken Final aşaması 90 dakika üzerinden oynanacak.

Bu bağlamda heyecanı her geçen dakika daha da büyüyen Alanyasporlu oyuncular adına bu sezonu bir kupayla taçlandırabilmek gerçekten rüya gibi olacaktır. Ancak Sivasspor gerçekten zorlu bir rakip ve bu açıdan Turuncu Yeşilli oyuncuların çok dikkatli olması gerekiyor.

Futbolda bu gibi iki aşamalı maçlarda ilk maçı iç sahada oynamanın bir avantaj mı dezavantaj mı olduğu her zaman tartışılır. Bununla birlikte Alanyaspor bu durumun kendisine özgü avantajlarını değerlendirmek hevesinde olacak.

Pek tabii bu maçta geriden oyun kurmak konusunda Sivasspor’un takıma sıkıntılar yaşatabileceğini hatırlamakta fayda var. Alanya temsilcisi ligde oynadığı son maçlarda bu konuyla alakalı sıkıntılar yaşadı ve bu maçta nasıl bir strateji izleyeceği maçın kaderini direkt olarak etkileyecektir.