Alanyaspor Kadroda Onlardan Vazgeçemedi

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’na teknik direktörlük koltuğunda Çağdaş Atan ile başlayan, sonrasında ise Bülent Korkmaz’a görevi devredip son olarak ise İtalyan teknik direktör Francesco Farioli ile sezonu bitiren Aytemiz Alanyaspor için, bazı futbolcular üç farklı hocanın da vazgeçilmezi olmayı başardılar.

Son olarak İtalyan teknik direktör Francesco Farioli’nin önderliğinde üst üste başarılar sonuçlar alan Avrupa kupalarına katılma potasını kıl payı farkla kaçıran takımımız, buna karşın taraftarından sezon boyunca gösterdiği performans sebebiyle alkışı almıştı.

Aytemiz Alanyaspor’un son yıllarda sergilediği istikrarlı başarıda elbette başta kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu olmak üzere birçok farklı teknik direktörün ve elbette futbolcuların payı vardı.

Alanyaspor Taraftarı En Çok Onları İzledi

alanyaspor

Aytemiz Alanyaspor’da Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nu dolduran ve deplasmanlarda da takımını yalnız bırakmayan taraftarlar, yeşil sahada bazı futbolcuları diğerlerinden daha fazla izleme şansına sahip oldular.

Bu isimler arasında zirve, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda tam 37 maçta süre alan ve bunların 34’ünde ilk 11 şansı bulan Juan Francisco Moreno Fuertes’in oldu.

33 yaşındaki İspanyol defans oyuncusu 37 maçta toplamda 3050 dakika süre alarak Aytemiz Alanyaspor’un başına geçen 3 farklı teknik direktör tarafından da tercih edildi ve kadronun değişmezi olmayı başardı.

Juan Francisco Moreno Fuertes’ten sonra takımımızın kaptanlarından olan Efecan Karaca da yine her sezon olduğu gibi istikrarıyla dikkat çekti. Milli oyuncumuz 34 maçta (33’ü ilk 11) toplam 2791 dakika süre aldı. Aldığı bu süreyle turuncu yeşilli formamızı en çok terleten yerli oyuncu olmayı başaran kaptan, oynadığı maçlarda 5 gol ve 12 asistle tam 17 gole doğrudan katkı yapmayı da başardı.

Onun ardından gelen isimler ise Fatih Aksoy (32 maç – 2625 dakika), Umut Güneş (33 maç – 2291 dakika) ve Emre Akbaba (33 maç – 2291 dakika) oldular.

Gençler De Şans Buldular

Takımımızın tecrübeli yıldızlarının yanında bazı genç oyuncular da zaman zaman çok kısıtlı da olsa Aytemiz Alanyaspor taraftarlarının önüne çıkıp kendilerini gösterme şansı buldular.

Bu sezon formamızı en çok terleten genç oyuncu 22 yaşındaki orta sahamız Umut Güneş oldu. Umut Güneş 24’ü ilk 11 olmak üzere 33 maçta süre alarak kendi yaş grubunda Spor Toto Süper Lig’in de en çok forma giyen oyuncularından birisi oldu.

Onunla birlikte yine 22 yaşındaki defans oyuncumuz Furkan Bayır da 13’ü ilk 11 olmak üzere 15 karşılaşmada şans bulmayı başardı.

Aytemiz Alanyaspor formasıyla Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda şans bulan genç oyuncular arasında en etkileyici performansı sergileyen ise şüphesiz 21 yaşındaki forvetimiz Oğuz Aydın oldu. Çoğu maçta yedekten oyuna dahil olan genç yıldız adayı, sezonu 6 gol atarak bitirmeyi başardı.

Bu sezon turuncu yeşilli formamızı giyen en genç isim ise 18 yaşındaki orta saha İsmail Zehir oldu (1 maç – 15 dakika).