Alanyaspor Rize’de Kayıp

Süper Lig’in 3’üncü haftasında oynanan Hatayspor maçında alınan 5-0’lık mağlubiyetten sonra teknik direktör Çağdaş Atan’ı görevden alan ve Bülent Korkmaz’ı takımın başına getiren Alanyaspor, o günden sonra çok ciddi bir ivme kazanmış ve 8 maçlık bir yenilmezlik serisi yakalamıştı.

Çaykur Rizespor deplasmanında da favori olarak gösterilen Akdeniz temsilcisi, zor günler geçiren rakibi karşısında olgun bir oyun ortaya koyamazken, Rize’nin de bulduğu fırsatları iyi değerlendirmesi sonucunda sahadan 2-0 mağlup ayrıldı ve Bülent Korkmaz yönetimindeki ilk mağlubiyetini almış oldu.

Bülent Korkmaz ve öğrencileri milli aradan dönüşte oynanacak maçta Beşiktaş’ı konuk edecek.

Çekirge Üçüncüyü Sıçrayamadı

Bülent Korkmaz bu maçtan sonra takımının galip gelmesine rağmen gösterilen performanstan memnun olmadığını ifade ederek takımına bir mesaj göndermiş olsa da öğrencilerinin bu mesajı ne Fenerbahçe’den sonra oynanan Göztepe maçında ne de 12’inci haftada oynanan Çaykur Rizespor maçında tam olarak anladığını söylemek mümkün değil.

Ligin en zayıf iki ekibi olarak gösterilen ve bu zayıflıkları puan tablosuna da yansıyan iki rakibi karşısında da olgun bir oyun ortaya koyamayan Alanyaspor, Göztepe’yi evinde ağırladığı maçta son anlarda üst üste yakaladığı fırsatları değerlendiremediği için galibiyeti kaçırdığını düşünse de son 10 dakikaya kadar maçın baskın tarafı yine Göztepe’ydi.

Bu düşen performansla birlikte gittikleri Rizespor deplasmanında da yine oyunu olgunlaştırmakta ve kaleye gitmekte zorlanan Alanyaspor, ligin sonuna demir atmış olan Çaykur Rizespor karşısında aldığı 2-0’lık mağlubiyet ve 2 maçta kaybedilen 5 puanın moral bozukluğuyla milli araya gidiyor.

Bülent Korkmaz, kuşkusuz takımının defolarını 2 haftalık süreçte nasıl tamir edeceği konusunda kafa patlatacak ve Beşiktaş karşısında daha iyi bir oyun oynamaları gerektiğini oyuncularına aktaracaktır. Üst üste yaşanan puan kayıplarına rağmen Akdeniz temsilcisinin çıktığı maçlardan topladığı ekstra puanların bu kayıpları telafi ettiğini söylemek de yanlış olmaz.

Alanyaspor’un Savunma Zafiyeti

Alanyaspor, Bülent Korkmaz yönetiminde çıktığı ilk 3 maçta gol dahi yemeden galip geldiği maçlardaki savunma performansını arıyor.

Trabzonspor ve Konyaspor gibi zorlu iki maçtan 1-1’lik beraberliklerle ayrılarak iyi bir iş çıkaran Turuncu Yeşillilerin savunmada zafiyet yaşadığı mesajlarını en net şekilde veren maç Kayserispor maçında aldıkları 6-3’lük galibiyette ortaya çıkmıştı.

Seyirciler için oldukça zevkli geçen bol gollü maçta Kayserispor eli yüzü düzgün her atağında Alanyaspor kalesine rahat bir şekilde inmeyi başarmıştı.

Fenerbahçe karşısında bu savunma zafiyetlerini örtmek için 75 dakika boyunca tek bir olgun atak dahi geliştirmeyen Alanyaspor, Göztepe maçında da savunmada zor anlar yaşamıştı.

Çaykur Rizespor maçıyla birlikte oyununu artık daha olgun bir hale getirmesi kesin ihtiyaç haline gelen Alanyaspor’da teknik direktör Bülent Korkmaz’ın bu durumu nasıl tamir ettiğini de Beşiktaş maçında göreceğiz.