Alanyaspor Tecrübeli Oyuncularını Satmayı Düşünmüyor

Süper Lig’in en formda takımlarından birisi olarak dikkat çeken Alanyaspor; geçtiğimiz sezonu fena olmayan bir yerde tamamladı. Ancak, 2022 – 2023 sezonunda çok daha iyisini yapmak istiyor. Takımın tek hedefinin Avrupa kupaları olduğunu söyleyebiliriz. Yönetim; bu hedef doğrultusunda kadroyu önemli oyuncular ile takviye etmeye çalışıyor.

Alanyaspor; ligin en başarılı takımlarından birisi olmasından mütevellit oyuncularına gelen teklifler ile de ilgileniyor. Bilhassa Efecan Karaca ve Tayfur Bingöl’e farklı kulüplerden teklifler geldiğini söyleyebiliriz.

Hasan Çavuşoğlu Resmi Bir Teklifin Olmadığını İfade Etti

Alanyaspor başkanı Hasan Çavuşoğlu; Efecan Karaca ve Tayfur Bingöl’e gelen resmi bir teklifin olmadığını dile getirdi. Sosyal medyada her iki oyuncu ile ilgili olarak ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını söyledi. Efecan Karaca ile Galatasaray’ın ilgilendiği söyleniyordu. Bunun yanı sıra, Tayfur Bingöl’ün de Beşiktaş’ın listesinde olduğu ifade ediliyordu.

Hasan Çavuşoğlu’nun bu açıklaması oyunculara ilerleyen günlerde herhangi bir teklifin gelmeyeceği anlamına gelmez. Alanyaspor yönetimi; yeni transferlere kaynak yaratmak amacıyla bu iki oyuncuya gelen teklifleri değerlendirebilir.

Efecan Karaca Kimdir?

16 Kasım 1989 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.69 boyundadır. Başta sağ kanat olmak üzere orta sahanın her bölgesinde forma giyebilmesi ciddi bir avantajdır. 33 yaşındaki futbolcu; futbola Galatasaray altyapısında başladı. Ancak, hiçbir zaman A takıma yükselemedi. Yıllar içerisinde farklı kulüplerde forma giydi. Bilhassa gençlik yıllarında dikiş tutturamadı.

Efecan Karaca; 2013 – 2014 sezonunun başında Alanyaspor’a transfer oldu. Bu durum; oyuncunun kaderini değiştiren bir gelişme oldu. Efecan Karaca; o tarihten bu yana aralıksız bir şekilde Alanyaspor formasını giydi. Turuncu yeşilli takım ile toplam 308 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 31 gol atıp 56 asist yaptı. Bilhassa otuz yaşından sonra performansını arttırdı. Geçtiğimiz sezon toplam 39 maça çıktı. Bu maçlarda altı gol atıp 15 asist yaptı. Bu performansı ile ligin en çok asist yapan futbolcularından birisi oldu.

Efecan Karaca ile bilhassa Galatasaray ilgileniyor. Sarı kırmızılı takım; kulübüyle 30 Haziran 2025 tarihine kadar sözleşmesi olan oyuncuyu düşük bir bonservis bedeli karşılığında kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Teknik direktör Okan Buruk’un da bu transfer için istekli olduğu söyleniyor. 33 yaşındaki futbolcu da Galatasaray’a gelmeyi düşünüyor.

Tayfur Bingöl Beşiktaş’a İmza Atabilir

Alanyaspor’un kadrosunda bulunan Tayfur Bingöl geçtiğimiz sezon ortaya koyduğu performans ile fark yarattı. 30 Süper Lig maçında üç gol atıp 10 asist yaptı. Toplam 13 gole katkı sağlayarak ciddi bir çıkış yakaladı.

Tayfur Bingöl çok yönlü bir oyuncu! Sol bek, orta saha sol ve orta saha sağ pozisyonlarında forma giyebiliyor. 29 yaşındaki oyuncu; Rıdvan Yılmaz’ı satmaya hazırlanan Beşiktaş’ın listesinde bulunuyor. Tayfur Bingöl’ün Alanyaspor ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek.