Alanyaspor’dan Yarım Düzinelik Gol Zaferi; 6-3

Süper Lig’in 9. Hafta mücadeleleri son buldu. Haftanın son maçları ise skorer karşılaşmalara sahne olurken Aytemiz Alanyaspor ile Yukatel Kayserispor ekiplerinin mücadelesi belki de sezonun en skorer mücadelesi olarak tarihe kazındı.

Karşılaşmada toplamda 9 gol sesi duyulurken bir an da bile heyecan durulmadı. Futbolseverlerin uzun bir zaman unutulmayacağı bir karşılaşma ortaya çıktı. Haftanın son maçlarından biri olan karşılaşma, Aytemiz Alanyaspor’un evi olan Alanya Oba Stadyumu’nda yapılırken Yukatel Kayserispor ekibi konuk ekip olarak sahaya çıktı.

Ev sahibi ekip Alanyaspor ekibi uzun bir süredir devam ettirdiği yenilmezlik serisine devam etme hedefi ile sahaya çıkarken konuk ekip Kayserispor ekibi ise milli ara öncesi Trabzonspor ile olan mücadelesinden aldığı yenilgiyi unutturma hedefi ile sahaya çıktı.

Karşılaşma Alanyaspor’un toplam da 6 gol sevinciyle son buldu. Kayserispor ekibi 3 gol sesi çıkarsa da çıkarılan gol sesleri puan getirmedi.

Ev sahibi ekip böylelikle hanesine 3 puanı ekledi ve 17 puana ulaşarak 7. Sırada kendisine yer buldu. Konuk ekip ise milli ara sonrası bir kez daha puan bulamadı ve 11 puanıyla 11. Sırada kendisine yer buldu.

Skorer Mücadelenin Detayları

Sezonun şu vakte kadar ki en heyecanlı ve skorer mücadelesinde kazanan Aytemiz Alanyaspor ekibi oldu.

Mücadelede ilk gol sesi konuk ekip Kayserispor’dan duyuldu. Onur Bulut’un 9. Dakika golü ile 1-0 olan skor tablosu çok vakit geçmeden eşitlendi. 14. Dakikada karşı atağa geçen Alanyaspor ekibi skor tablosunu 1-1 skor eşitliğine getirdi.

Efecan Karaca’dan gelen gol sesinin ardından Kayserispor ekibi, 1 dakika arayla, 15. Dakikada Mario Gavranovic golüyle üstünlüğe ulaştı. 2-1 olan skor tablosunda üstün olan Kayserispor’un üstünlüğü çok uzun sürmedi.

Mecit Hüseyni’nin 22. Dakikadaki kendi kalesine giden golü skor tablosunu 2-2 skoruna eşitlerken ilk yarının son golü 45. Dakikada geldi. Davidson ile gelen gol sesiyle skor tablosu 3-2 oldu ve Alanyaspor’un üstünlüğü ile ilk yarı son bulmuş oldu.

Toplamda 5 gol sesine şahit olan ilk yarının ardından 55. Dakikada Umut Güneş ile gelen gol sesi skor tablosundaki arayı açtı ve skor tablosunu 4-2 yaptı. 77. Dakikada Famara golüyle 5-2 olan skor tablosu Davidson’un 79. Dakikada bir kez daha atak yapmasıyla 6-2 oldu.

Maçın yıldızlarından biri olan Davidson böylelikle Alanyaspor ekibinin son golünü atmış oldu.

Kayserispor’un 88. Dakikadaki Mustafa Pektemek golü skor tablosundaki arayı kapatmaya çalışsa da gelen gol Kayserispor’a puan kazandırmaya yetmedi. Karşılaşma 6-3 skoruyla son buldu.

Süper Lig’in 10. Haftasında Aytemiz Alanyaspor…

Süper Lig’in 10. Haftasında Alanyaspor ekibi konuk ekip olarak Fenerbahçe ile aynı sahaya çıkacak.

Kayserispor ekibi ise Konyaspor ekibini kendi sahasında konuk etmeye hazırlanacak.