Antalyadaspor

Antalya’da spor her zaman olduğu gibi bu hafta da oldukça aktif. Sadece futbol, voleybol ya da basketbol da değil aynı zamanda bu hafta farklı ve daha önceden Türkiye’de hiç yapılmamış olan Sup Board Sprint yarışması da düzenlendi. Heyecanlı hafta sayesinde Antalya’da aktif bir spor haftası oluşturuldu

Antalyaspor Kaybetmiyor

Antalyaspor her sene olduğu gibi bu sene de Karagümrük deplasmanında galip geldi. Antalyaspor, Sivasspor ve İstanbulspor galibiyetlerinden sonra rahat nefes aldı. Yeni hedefi ise Fatih Karagümrük. İstanbul ekibinin son 3 maçından toplam 6 puan toplamasıyla, Antalyaspor İstanbul’dan en az 3 puan hedefi koymuştu. Rakibine karşı da ezici bir üstünlüğe sahiptir.

Bugüne kadar Karagümrük’te oynanan 17 maçın toplam 10’unda galibiyet veren, sadece 2 kere yenilen Antalyaspor son 9 maçta da evinde yenilmedi. Genel değerlendirmeye bakıldığı zaman 7 kez kazanıp, 2 kere de rakibiyle puanları paylaşmasıyla tam 39 yıldır evinde kaybetmiyor. Antalyaspor en son 1983’te Karagümrük’te kaybetti. Daha sonrasında oynana maçlarda ise galibiyet ya da beraberlikle devam etti.

Demre’de Farklı Bir Yarış

Geçtiğimiz haftalarda Antalya’nın Demre ilçesinde Türkiye’de gerçekleşsen ilk ‘Sup Board Sprint’ adı verilen yarış düzenlendi. Demre Belediyesinin verdiği katkılar ile gerçekleşen yarışta İstanbul, İzmir, Ukrayna, Rusya, Muğla, Çanakkale, Mersin ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok bölgesinden yaklaşık 200 sporcu katıldı. Yarışmaların alt yapısında Demre Yat Limanı vardı. Demre Yat Limanı içerisinde 250 metre parkur yapıldı. Yapılan yarışları ise yüzlerce kişi seyretti. Kadın ve erkek olmak üzere 2 farklı dalda yarış yapıldı. İlk olarak 10’arlı gruplar halinde elemeler yapıldı. Daha sonra gruplarda galip olan kadın ve erkekler final yarışında birbirlerine karşı kürek çekti.

Verilen işaret ile ayağa kalkan sporcular atik bir şekilde ayağa kalkıp 250 metre boyunca ayakta kürek çekmeye başladı. Final yarışında toplam 10 erkek, 10 kadın sporcu yarıştı. Yarışlar sonunda ise kadınlarda Rusya, erkeklerde ise Ukrayna 1. oldu. Yarışmada 1. Olanlara Demre Belediyesi tarafından son teknoloji board takımı hediye verildi. İkinci olanlara sponsor firma tarafından her bir kazanana 100 dakika sürüş hediye verildi. Üçüncü olanlara da yine aynı firma tarafından 80 dakikalık sürüşler hediye verildi. Aynı zamanda dereceye giren her sporcuya ise çeşitli spor aletleri hediye olarak verildi. Hediyeleri yarışmacılara milli hakem Cem Deda taktim etti

Voleybol Kadınlar 1. Ligi

Muratpaşa Belediyespor Karşıyaka’yı ağırlıyor. 5 Kasım’da gerçekleşen kadın voleybol karşılaşması ücretsiz bir şekilde seyircilere sunuldu. Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşmada tüm komşular bu çekişmeli yarışı nefesini tutarak seyretti. Antalya ekibi bu sene hedefini Vestel Venüs Sultanlar olarak belirledi. Taraflar karşılaşmada oyunculara destek vererek güzel bir maç yaşattılar.