covid 19

Aytemiz Alanyaspor İndirim Düşüncesi

Corona virüsü covid 19 ile mücadele eden ülkelerin spor alanında aldıkları ilk önlem lig maçlarının ertelenmesiydi. Türkiye’de de Süper Lig başta olmak üzere futbol, basketbol ve voleyboldaki bütün lig maçları 19 Mart tarihinde süresiz olarak ertelendi. Corona virüsünün yayılması ve sebep olduğu ölümlerin artması sebebiyle ligin ne zaman başlayacağı konusunda bir tarih belli değildir.

Lig maçlarının oynamaması futbol kulüplerinin maddi açıdan zor bir döneme girmesine neden oldu. Maç ve bilet gelirleri futbol kulüplerinin en büyük gelir kalemini oluşturuyor. Antalya’nın Süper Lig’deki başarılı temsilcisi Aytemiz Alanyaspor’un da futbolcularından ücret indirimi talebinde bulunacağı iddia edildi. Yıllık 100 milyon TL futbolcularına ödeme yapan turuncu yeşilli kulübün yüzde 30 oranında indirim isteyeceği alınan haberler arasındadır.

Avrupa Kulüpleri de İndirim İstedi

İtalya Serie A ve İngiltere Premier Ligi maçları da corona virüsü sebebiyle ertelendi ve henüz başlamadı. Serie A ve Premier Ligi futbol kulüpleri başta olmak üzere virüs ile mücadele eden ülkelerin futbol kulüpleri bu maddi zorluğu aşabilmek için futbolcu ve yöneticilerinden indirim istedi.