Antalya Temsilcisi

Aytemiz Alanyaspor’da Mağlubiyet Üzüntüsü

Süper Ligde Antalya temsilcisi Aytemiz Alanyaspor’un 21 Şubat Cuma günü Sivasspor ile oynadığı ve 1-0 yenildiği maç Aytemiz Antalyaspor’da moral bozukluğu yarattı. Şampiyonluk yarışında sezonun iddialı takımı olan Aytemiz Alanyaspor Sivas’ta aldığı yenilgi ile şampiyonluk yolunda engelle karşılaştı. Sivasspor da ligde şampiyonluk iddiası kuvvetli olan bir takım ve Aytemiz Alanyaspor galibiyeti de Sivasspor’a şampiyonluk yarışında avantaj sağladı.

Mert Hakan Yandaş’ın Gol Sevinci

Karşılaşmada Sivasspor’un ve maçın tek golünü atan Mert Hakan Yandaş’ın penaltı golü sonrası yaşadığı gol sevinci maçın en çok konuşulan ve tartışılan anı oldu. Sivassporlu futbolcu Mert Hakan Yandaş’ın golü attıktan sonra Aytemiz Alanyaspor teknik direktörü Erol Bulut’un önüne gidip gol sevinci yaşaması özellikle Aytemiz Alanyaspor taraftarlarının tepkisine neden oldu. Özellikle Sosyal medyadan Mert Hakan Yandaş eleştiri ve tepki yağmuruna tutuldu.

Tepkiler üzerine Mert Hakan Yandaş gol sevincinin bilinçli olarak Erol Bulut’un önünde yapmadığını söyleyerek golü attıktan sonra sevinçle gözleri kapalı olarak koştuğunu ve bu hareketin bilinçli olarak yapılmadığını söyledi. Mert hakan Yandaş Aytemiz Alanyaspor taraftarlarından ve Erol Bulut’tan özür diledi.

Erol Bulut da Mert Hakan Yandaş’ın gol sevinci ile ilgili olarak yaptığı açıklamada gol sevincinin bu şekilde yaşanmasının hoş olmadığını ama Mert Hakan Yandaş’ın kendisinden konu ile ilgili özür dilediğini söyleyerek sorun olmadığını ifade etti.