Salih Uçan

Aytemiz Alanyaspor’lu Salih Uçan’dan Açıklamalar

Ara dönem kampını Antalya’da gerçekleştiren Aytemiz Alanyaspor’da takımın önemli isimlerinden Salih Uçan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Lige inanılmaz bir seri ile başladıklarını ifade eden Uçan kendisi açısından da güzle bir ilk yarı olduğunu ifade etti. Salih Uçan ”İlk yarı formayı kazandım. İkinci yarıda da formayı vermeden devam etmek isterim.” dedi.

Salih Uçan: Alanya Tercihimde Sebep Erol Bulut

Fenerbahçe’ye büyük umutlarla transfer edilen edilen sonrasında Avrupa devlerinden Roma ile yoluna devam eden genç yetenek Alanyaspor tercihini hocaya bağladı. Erol Bulut’un daha öncede kendisini takımda görmek istediğini ifade eden Uçan ”Hocayla görüşmemiz Alanyaspor’u tercih etmemdeki en önemli sebep oldu.” dedi. Ayrıca kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun bu süreçte etkili olduğunu ifade etti.

Alanyaspor’da Daha İyi İşler Yapacağıma İnanıyorum

”Fitness ve tempo olarak iyi durumdayım. Maç sayımı artırarak öz güvenim de yerine gelecektir. Böylece asistler yapacak goller atacağım. Daha iyi şeyler yapacağıma inanıyorum.” diyen Salih forma yarışında kendine güveniyor.

Salih Uçan’ın Birlikte Oynadığı En İyi 11’i

Genç yaşına rağmen Fenerbahçe ve Roma gibi üst düzey kulüplerde oynayan Salih Uçan’dan birlikte yeşil sahalarda mücadele ettiği isimlerden bir 11 oluşturması istenildi. Salih Uçan oynadığı en iyi 11’de yer verdiği isimler şöyle; Szczeny – Maicon, Manolas, Skrtel, Asley Cole – Emre Belözoğlu, Pjanic, Totti – Mohammed Salah, Edin Dzeko, Alex De Souza.