Aytemiz Alanyaspor’un Başarılı Başlayan, Devam Edemeyen Serüveni

Spor Toto Süper Lig’İn 2020 – 2021 sezonunu yedinci sırada tamamlayan Aytemiz Alanyaspor, bu sezon Süper Lig’in flaş takımlarından biri olmayı başardı. Teknik direktör Çağdaş Atan yönetimindeki Aytemiz Alanyaspor, bu sezon ligin üst sıralarını zorlayan takımlardan biri oldu. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 17 galibiyet, 9 beraberlik ve 14 mağlubiyet alan turuncu yeşilli takım, toplamda 60 puan topladı.

İç sahada oynadığı 20 maçta 12 galibiyet, 4 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak 40 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 10 mağlubiyet alarak 20 puan aldı. Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 58 gol atmayı başaran Aytemiz Alanyaspor, kendi kalesinde 45 gol gördü.

Sezon genelinde turuncu yeşilli takımın yaptığı flaş transferler Khouma Babacar, Davidson, Damian Kadzior, Fatih Aksoy ve Hasan Hüseyin Acar olmuştu. Öte yandan Anastasios Bakasetas, Junior Fernandes, Papiss Cisse, Fabrice N’Sakala ve Onur Bulut Aytemiz Alanyaspor’da yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Aytemiz Alanyaspor’un 2020 – 2021 Sezonunda Yer Alan İsimler

Spor Toto Süper Lig’de sezonu yedinci sırada tamamlayan teknik direktör Çağdaş Atan yönetimindeki Aytemiz Alanyaspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Marafona, Serkan Kırıntılı, Ahmet Güney, Juanfran, Moubandje, Tzavellas, Caulker, Fatih Aksoy, Ahmet Gülay, Alpay Çelebi, Kerem Hayta, Berkan Kutlu, Salih Uçan, Siopis, Efecan Karaca, Tayfur Bingöl, Efkan Bekiroğlu, Ceyhun Gülselam, Umut Güneş, Yusuf Özdemir, Fırat Çakıroğlu, Ümit Türker, Alperen Soysal, Davidson, Bareiro, Mustafa Pekdemek, Babacar, Kadzior, Arda Uzun ve Tetah.

Aytemiz Alanyaspor’da Skora Katkıda Bulunan Önemli Futbolculara Bakış

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Aytemiz Alanyaspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Davidson 10 gol, Khouma Babacar 8 gol, Anastasios Bakasetas 7 gol, Mustafa Pekdemek 7 gol ve Adam Bareiro 5 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan turuncu yeşilli takımın en çok asist yapan futbolcuları ise 6 asist ile Salih Uçan, 5 asist ile Davidson, 4 asist ile Efecan Karaca, 3 asist ile Adam Bareiro ve 2 asist ile Anastasios Bakasetas oldu.