Aytemiz Alanyaspor’un Rakibi Galatasaray

Ziraat Türkiye Kupası’nda Kasımpaşa’yı eleyerek çeyrek finale çıkan Aytemiz Alanyaspor’un çeyrek finaldeki rakibi belli oldu. Çeyrek finalde Galatasaray ile karşılaşacak olan Aytemiz Alanyaspor’da hedef Galatasaray’ı yenip tur atlamak üzerine kuruldu.

Aytemiz Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu kura çekimi sonrası yaptığı açıklamada Galatasaray gibi büyük bir takımla eşleşmelerinin Aytemiz Alanyaspor için iyi bir fırsat olduğunu belirtti. Hasan Çavuşoğlu Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalde rakip olarak Galatasaray’ın çıkması ile ilgili şunları söyledi ‘’ Galatasaray ile önümüzdeki dönemde hem kupa maçında hem lig maçında karşılaşacağız. Galatasaray büyük ve güçlü bir takım ve sahaya çıktığınızda her iki takım için de zorlu bir maç olacaktır. Galatasaray’a da Aytemiz Alanyaspor’a da kura sonuçları hayırlı olsun. Futbola yakışan maçlar olsun istiyoruz. Türkiye Kupasının ilk maçını kendi sahamızda oynayacağız. İlk maçta ve rövanş maçında iyi bir skor alıp turu geçmek istiyoruz.’’

‘’ Ziraat Türkiye Kupasını En çok Kazanan Takım Galatasaray’’

Kura sonucu ile ilgili olarak Galatasaray Futbol A Takımı İdari Direktörü Şükrü Hanedar kura çekiminin her iki takıma da hayırlı olmasını diledi. Şükrü Hanedar Galatasaray’ın geçen sene Ziraat Türkiye Kupasını kazanan takım olduğunu, futbol tarihinde Türkiye Kupasını en çok kazanan takımın da Galatasaray olduğunu söyleyerek bu sene de kupayı müzelerine götürme amacında olduklarını açıkladı.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek final ilk maçı Aytemiz Alanyaspor-Galatasaray maçı 04 Şubat Salı günü oynanacak.