Aytemiz Alanyaspor’un Yeni Kaleci Transferi

Hafta sonu Hes Kablo Kayserispor’u farklı skorla 5-1 yenen Aytemiz Alanyaspor ara transfer döneminde kaleci Cenk Gönen’i renklerine bağladı.  Aytemiz Alanyaspor’un kalecis Haydar Yılmaz Gaziantep ile anlaşınca Aytemiz Alanyaspor kaleci transferi arayışına girmişti. Tecrübeli kaleci Cenk Gönen 32 yaşında olup en son 2017 sezonunda İspanya’nın Malaga takımında kalecilik yaptı. Aytemi,z Alanyaspor Mustafa Pektemek ve Emircan Altıntaş’ın transferinden sonra üçüncü transferini Cenk Gönen ile yaptı.

Aytemiz Alanyaspor yönetimi ile 1 haftadır transfer görüşmeleri yapan Cenk Gönen’in transferi kulüp tarafından resmen açıklandı. Aytemiz Alanyaspor takımıyla beraber antrenmanlara da çıkan kaleci Cenk Gönen sezon sonuna kadar kulüp ile anlaştı. Aytemiz Alanyaspor’un Cengiz Aydoğan Kulüp Tesisleri’nde yeni transfer Cenk Gönen için imza töreni düzenlenip tecrübeli kaleci sözleşmeyi imzaladı.

Cenk Gönen En Son Malaga’ya Transfer Olmuştu

Cenk Gönen Beşiktaş, Galatasaray, Göztepe ve Denizlispor başta olmak üzere birçok Türk futbol takımında kalecilik yaptı. 2017 yılında İspanya’nın Malaga takımına transfer olan Cenk Gönen Malaga takımında istediğini bulamadı ve Malaga takımı ile yollarını aradı. Cenk Gönen 2017 yılı sonundan beri herhangi bir spor kulübüne bağlı değildi.