Dominik Sırbistan’ı Rahat Geçti

2024 yılında Paris’te düzenlenecek olan olimpiyat oyunlarında ciddi bir çekişmenin yaşanacağı kategori kadınlar voleybol olacak. Sırbistan, 2024 Paris Olimpiyatları’nda şampiyon olmak istiyor. Antrenör Giovanni Guidetti, takımını daha şimdiden olimpiyatlara hazırlıyor. Dominik Cumhuriyeti de yabana atılmaması gereken bir takım! Onlar da olimpiyat vizesi almayı hedefliyorlar.

Dominik Cumhuriyeti ile Brezilya arasındaki maç, 22 Eylül 2023 Cuma gününün programında bulunuyordu. TSİ 07.00’de başlayan maçın detaylarına yakından bakmaya ne dersiniz?

Dört Setlik Maçın Kazananı Dominik Oldu

Dominik – Sırbistan maçı çekişmeli geçmeye aday idi. Her iki takım da bu maçı kazanabilirdi. Sırbistan, rakibine kıyasla bir adım öndeydi. Ancak, Dominik’in şansı genel olarak Sırbistan’a tutuyordu. Voleybol severler, zevkli bir maç izlemeyi hayal ediyorlardı.

Dominik, maça daha iyi başlayan taraf oldu. İlk seti 25-23 kazandı. İkinci sette Sırbistan fırtınası esti. Sırplar, bu seti 25-18 kazanarak setlerde durumu 1-1’e getirdiler. Voleybol severler, üçüncü sette olacakları fazlasıyla merak ediyorlardı. Bu set de oldukça çekişmeli idi. Dominik, set sonunu daha iyi oynadı. Bu seti de 25-23 kazanarak setlerde durumu 2-1’e getirdi. Voleybol severler, Sırbistan’ın son sete damga vurmasını bekliyorlardı. Fakat, Dominik, bu seti 25-17 kazanmayı başardı. Sonuç olarak, bir hayli zevkli ve çekişmeli geçen maçın kazananı 3-1’lik skorla Dominik oldu.

Tijana Boskovic’in 32 Sayısı Galibiyet İçin Yeterli Olmadı

Dominik – Sırbistan maçı, oyuncular arasında da ciddi bir çekişmeye sahne oldu. Takdir edersiniz ki, Sırbistan’ın en önemli yıldızı Tijana Boskovic! 26 yaşındaki oyuncu, maçı 32 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 55 pasın 27’sini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına üç blok, iki de servis sayısı kazandırdı. Deneyimli oyuncunun bu çabası galibiyeti getirmedi. Tijana Boskovic’in ardından Sırbistan’ın en skoreri olan isim Aleksandra Uzelac idi. 19 yaşındaki oyuncu, maçı 12 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 37 pasın 11’ini sayıya çevirdi. Takımına bir de blok sayısı kazandırdı. Önümüzdeki sezon Eczacıbaşı Dynavit’te forma giyecek olan Jovana Stevanovic maçı dördü blok olmak üzere toplam yedi sayı ile tamamladı.

Kazanan taraf Dominik’te tek bir oyuncunun öne çıkmadığını söylemek gerekir. Bir dönem Türkiye’de de forma giyen Gaila Lopez maçı 18 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan otuz pasın 16’sını sayıya çevirdi. Ayrıca, takımına iki de blok sayısı kazandırdı. Dominik’in en önemli yıldızı Brayelin Martinez maçı 16 sayı ile bitirdi. Kendisine atılan 43 pasın 15’ini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, bir de servis sayısı aldı.

Sırbistan’da moraller bozuk! Antrenör Giovanni Guidetti, maçın ardından oyuncularının iyi oyun ortaya koyduklarını ancak maçın belirli bölümlerinde gerektiği kadar etkili olamadıklarından bahsetti. Sırbistan’ın doğrudan Paris bileti alması şu an için tehlikeye girdi.