Efecan Karaca

Efecan Karaca İstanbul’un Fatih’te doğmuştur. 1989 doğumludur ve 32 yaşındadır. Efecan Karaca’nın boyu ise 1.66 metredir.

Alanyaspor’un tecrübeli oyuncularından Efecan Karaca, yeteneği ile ön plana çıkmaktadır. Efecan Karaca tekniği ve hızı ile beraber Süper Lig’de transfer sezonları kapsamında sürekli olarak listeye dahil olan bir futbolcudur. Bunun dışında A Milli Takım’da da performansını segileyen Efecan Karaca asistleri ile de tanınmaktadır. Karaca, Galatasaray takımının alt yapısında yetişmiş bir futbolcudur. İlk defa milli takım formasını 2006 yılında giymiştir. Milli takım altyapısı ile milli takım kariyerine adım atan Efecan Karaca 2017 yılında ilk kez Türkiye A Milli Takım formasını giymeye hak kazanmıştır. Oldukça hızlı bir oyuncudur.

Efecan Karaca

Efecan Karaca profesyonel futbol kariyerine ise ilk kez 2001 yılında başlamıştır. Mevki olarak sağ kanat pozisyonunda oynayan Efecan Karaca yan mevki olarak da takımında sol kanat pozisyonunda da oynamaktadır. Efecan Karaca 2020 yılında en yüksek güncel bonservis bedeline ulaşmış ve şu an da halen en yüksek bonservis bedelinde yer almaktadır.

Sağ ayağını kullanan bir futbolcu olan Efecan Karaca’nın Alanyaspor ile 2022 yılına kadar sözleşmesi buşunmaktadır.

Efecan Karaca’nın oynamış olduğu takımlar aşağıda verilmiştir:

  • Galatasaray
  • Büyükşehir Belediye Gaziantep
  • Kartalspor
  • Adanaspor
  • Adana Demirspor
  • Sarıyer
  • Kartalspor
  • Alanyaspor

Efecan Karaca Milli Takım Kariyeri

Efecan Karaca ilk defa milli takıma 2006 yılında girmeye hak kazanmıştır 2006 yılında Türkiye U18 takımı ile birlikte maçlara çıkan Efecan Karaca burada sadece 2 maçta forma giyebilmiştir. Efecan Karaca ardından Türkiye U19 takımına 2007 senesinde çağrılmıştır. Türkiye U19 takımı ile de 3 maçta forma giymiştir. Bu maçlarda ise gol atma başarısı sergileyememiştir. Efecan Karaca 2017 yılında ise tam 10 sene sonra ilk defa Türkiye A Milli Takımı’na çağrılmıştır. Yetenekli ve başarılı futbolcu Efecan Karaca o senelerde Türkiye A Milli Takımı ile toplam 5 maçta forma giyerek 1 gol atmayı başarmıştır. Efecan Karaca halen orta saha mevkinde milli takım oyuncusu olarak rol almaktadır.

Efecan Karaca Performansı

Efecan Karaca kariyeri süresince en fazla Alanyaspor takımında forma giymiştir. Kariyeri süresince yalnızca Türkiye liglerinde top oynamış olan Efecan Karaca, Alanyaspor ile 250’den fazla maça çıkmıştır. Efecan Karaca Alanyaspor ile çıkmış olduğu bu maçlara büyük gol ve asist karkısı yapmıştır. Daha sonra ise Efecan Karaca’nın en fazla forma giymiş olduğu takım Kartalspor olmuştur. Kartalspor’da da 56 maça çıkan Efecan Karaca 4 gol atarak 2 kez de asist yapmıştır. Efecan Karaca bir dönem süresinde de Gaziantep FK forması giymiş ve Gaziantep FK ile 37 maça çıkarak 2 kez gol atmıştır. Bu maçlarda asist gerçekleştirememiştir. Sarıyer takımı ile de 23 maça çıkarak 6 gol kaydetmiştir.