Enner Valencia Son Performans Değerlendirmeleri

Enner Valencia Ekvador asıllı forvet oyuncusu Fenerbahçe’de performansını sergiliyor. Yıldız oyuncular kategorisinde özgüvenli halleri ile ilgi çeken Valencia bu sezonda daha çok ön plana çıkmayı başardı. 30 yaşını aşmış kategoride kendi yaşıtları arasında istikrarlı yükselişi ile ön plana çıkan Enner Valencia geçtiğimiz sezonu tam 42 golle tamamlamıştır. Performansını sunduğu tüm takımlarda özellikle hücuma yönelik başarılı performansı fark ediliyordu.

Fenerbahçe futbol takımına geçiş süreci ise 2020 ve 2021 sezonu için olmuştu. Bu sezonu 12 farklı gol atarak kapatan futbolcu Fenerbahçe’de başarılı performansını bu sezonda sürdürmeye başlamış gözüküyor. Ekvador asıllı Enner Valencia başarılı performansını bu istikrarla korumaya devam ederse kariyerinde bir rekora imza atabilir. Burada elbette ki içinde bulunduğu takımın teknik direktörü Jorge Jesus‘un da büyük etkisi bulunuyor.

Dünya Kupasına Kadar Durmayacak!

Geçmişe bakıldığında 1900’lü yıllarda 37 farklı maçta gösterdiği 39 gollük performansı ile rekora imza atan Tanju Çolak’ın rekorunu kırması bekleniyor. Bu tarihi rekor futbolculuk kariyerinde herhangi bir kesinti ya da sakatlık durumu yaşanmazsa 40’ı aşacak bir gol performansı ile tarihe adını yazdırabilecek bir oyunculuk ortaya çıkarabilecek. Valencia bu konudaki iddiasını da koruyor.

Performansı ile hem Türkiye’de hem de Avrupa’da ön plana çıkan genç futbolcular kategorisinde yerini alıyor. Valencia Avrupa’da UEFA liginde Fransa deplasmanında performansını sunarken Fransız futbol kulübü Renness karşı takımına beraberlik yaşatmıştı. Ardından Süper Lig takımları arasında yer alan Galatasaray’da ise 9’u aşkın gol performansı ile göz doldurdu. Yeni sezonda ise Karagümrük’te fırtınalar estiren oyuncu oyun performansında Karagümrük’te 3 farklı gol atarak başarısını ön plana çıkardı.

Yapılan her röportajda vurguladığı ise Dünya kupasına ulaşıncaya kadar aktif olarak sunduğu gol performansında kesintiye uğratmadan başarısını sunmaya devam edebilmekti. Valencia, Fenerbahçe futbol kulübünde forma giydiği dönemde Spor Toto Süper Ligi’nin 10.haftasına geçiş yapıldığı haftada Ankaragücü ile deplasmana çıkmaya hazırlanıyor.

Süper Lig’de Parlamaya Devam Ediyor!

Türkiye’de üst seviye futbol ligi olarak kabul edilen Süper Lig’de liderler tablosunda 10 farklı golü ile ön plana çıkan Enner Valencia başarılı performansı ve takım içi sergilediği yüksek enerji ile ilkler arasında yerini alıyor. Bu başarısı yurtiçi Türk futbol kulüplerinin olduğu kadar Avrupa futbol kulüplerinin de ilgisini çekmeye yetiyor. Yıldız golcü 32 yaşında olmasına rağmen sarı-lacivertli takımı üst seviyeye taşımak için tüm performansını ön plana çıkarırken özgüvenli tavırları ile de dikkat çekiyor.

Bu sezon her şey daha farklı açıklamaları ile ön plana çıkan Valencia 7 farklı Lig müsabakasında 10 farklı gol atarak topu filelerle buluşturdu. Sadece bu formayı giyerek Konyaspor ve Beşiktaş futbol takımları ile yapılan müsabakalarda kırmızı kartı alması nedeniyle başarı sunamadı.