Galatasaray – Fenerbahçe Ve Beşiktaş’a Tete Önerildi

Süper Lig devlerinden Galatasaray –Fenerbahçe ve Beşiktaş ‘a Shakhtar Donetsk ile sözleşmesini fesheden ve aslında sorunlu bir şekilde takımdan ayrılan fesheden 23 yasındaki genç Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete menajeri tarafından 3 süper lig ekibine önerildi.

Fenerbahçe bonservisi elinde olan Tete ile İstanbul da bir görüşme yaptı. Bu görüşme sonrasında oyuncunun menajeri Tete’ yi Beşiktaş ve Galatasaray’ a önerildiği de ortaya çıktı.

23 yasındaki genç Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete menajeri boşta lan oyuncusuna yana yana takım aramaya devam ediyor. Sorunlu bir şekilde kulübünden ayrılması nedeni ile kulüplerin transfer de temkinli yaklaşması sonrasında oyuncu ve menajeri süper lig de istediklerini alacak gibi değil.

Kadrosuna katacak olan takımın da oyuncunun sorunlu ayrılması ile mahkemelik olma ihtimali yüksek ve hatta sözleşmesi elinde dahi olsa bile kulübüne belli bir bonservis bedeli bile ödemek zorunda kala bilirler. Bu neden ile süper ligin 3  ekibi de şimdilik Tete transferinde sakin kalarak süreci takip etmek istiyorlar.

TETE MENAJERİ FENERBAHÇE – GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ’ A OYUNCUSUNU ÖNERDİ

Shakhtar Donetsk ile sözleşmesini fesheden 23 yasındaki genç Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete ile hem Fenerbahçe hem de Galatasaray ve Beşiktaş ‘ a Menajeri tarafından önerildi.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe, Shakhtar Donetsk ile sözleşmesini fesheden 23 yasındaki genç oyuncu Tete yi kadrosuna katmak için düğmeye bastı. Bonservisini eline alan Brezilyalı sağ kanat oyuncusu, sarı lacivertlilerin daveti üzerine menajeri ile birlikte İstanbul gelerek bir görüşme gerçekleştirdiler.

Menajeri süper ligin 3 ekibine de önerirken ilk görüşme Fenerbahçe ile olsa da Galatasaray ve Beşiktaş ‘a da oyuncusunu önderdi.

Oyuncunun Menajeri 3 kulüp temsilcisi ile görüşerek oyuncuna kulüp arıyor. 3 kulüpten de ilk olarak 10 Milyon Euro imza parası gibi bir inanılmaz teklif gelirken Galatasaray ve Beşiktaş ‘ın oyununun menajerine geri dönüş bile yapmadıkları biliniyor.

Transferi çok zor olan Tete de süper lig de bu bekledikleri yıllık ücret ve imza parası ile beraber eski takımı Shakhtar Donetsk ile de sorunlu ayrılması üzerine bonservis bedeli ile ödenerek kadroya katılması çok da zorunlu bir isim değil gibi.

Sol ayaklı olan 23 yasındaki genç sağ kanat oyuncusu Tete forvet hattında da oynarken 3 büyük takımında sağ çizgisinde ters ayaklı oynaması Galatasaray’ ın o bölge de çok fazla ismi olduğu için böyle bir hamle yapması pek beklenmezken Beşiktaş be Fenerbahçe ‘ de daha temkinli olacaklardır.

TETE SON SEZONUNDA LYON VE LEİCESTER CİTY İLE NE YAPTI?

23 yasındaki genç sağ kanat oyuncusu Tete sezonu İngiltere de kiralık olarak Leicester City’ de geçirdi.

Geçen sezon hem Lyon’da hem de Leicester’da toplamda 33 karşılaşmada şans bulan futbolcu 7 kez rakip ağları havalandırırken, takım arkadaşlarına da 5 gol pası verdi.