İstanbulspor’un Bu Sezonki Hataları

Bu sezon süper lige play – off ile TFF 1. Lig den yükselen takımlardan birisi olan İstanbulspor bu sezon diğer yükselen takımlar gibi alt sıralardan kurtulamadılar.

Süper lig de bu sezon 31 lig maçında 10 galibiyet 5 beraberlik ve 16 mağlubiyet ile topladıkları 35 puan ile 14. Sırada yer alıyorlar.

Bu sezon teknik direktör değişikliğinden çeken takımlardan birisi olan İstanbulspor Fatih Tekke ile kendisine geldiler.

Bu sezon İstanbulspor kümede kalma mücadelesi içinden kurtulacak gibi duran takım alacakları kalan maçlarında bir galibiyet onlara yetecek gibi görünüyor. Beklenen üzerindeki performansları ki bunu Fatih Tekke ile yakalayan takım gelecek sezon süper lig de olacak gibiler.

İstanbulspor ‘ da bu sezon ki yapılan hatalar da ise genel maçlarına bakıldığında en büyük zaafı duran top savunması oldu diye biliriz. İstanbulspor bu sezon süper lig de rakiplerine en çok gol beklentisi veren takımlardan ilk sırada.

İSTANBULSPOR BU SEZON DURAN TOPLARDA ÇOK KÖTÜ

İstanbulspor bu sezon süper lig de kalesin de gördüğü 58 golün 20’ sini duran toplardan kalesinde gördü.

Bu sezon İstanbulspor’ un duran toplar en büyük zaafı oldu diye biliriz. Süper lig de bu sezon rakiplerine duran toplar da en çok gol beklentisi veren takımlardan ilk sırada yer alan İstanbulspor bu anlamda bu sezon ki en büyük taktiksel anlamda ki düzeltemedikleri hatalarından birisi oldu.

Kalesinde duran toplardan 20 gol gören İstanbulspor kornerleri özellikle savunmada büyük zaaflar yaşan takımların başında yer alıyorlar.

Fatih Tekke geldikten sonra da bunu düzeltmekte zorlanan İstanbulspor ‘un bu sezon ki en büyük hatalarından birisi duran top zaafları oldu.

Sezonun başından beri bunu savunmakta zorlanan İstanbulspor‘da 31 yasındaki tecrübeli kalecisi David Jensen ‘ de yan toplar da çıkmakta yavaş kalması daha çok çizgi kalecisi olması nedeni ile bu gol beklentisi de ister istemez iki katına çıkmış oluyor.

Rakipleri için buradan iyi beslenmesi ile defosunu ortaya çıkaran İstanbulspor özellikle yarınki Galatasaray maçında duran toplarda rakibin buralara çok iyi çalışması ile golü kesin bulacaklardır.

BİREYSEL ANLAMDA OYUNCULARI ÇOK BAĞLILAR

Takım oyunu olarak Fatih Tekke geriden pas oyunu ile daha çok oynamayı seven bir teknik adam olsa da bunu bu elinde ki kadro ile yapa bilmesinin çok zor olduğunun farkında olduğundan bu işi pek yanaşmıyor.

Daha çok bireysel anlamada ki oyuncularının yapa bilecekleri ile etkili olmak isteyen takım için bu da bir çıkmaz olumsuz sonuçlar doğura bilecek.

Kadrosunda Eze ‘nin daha çok üzerinden oyun oynayan İstanbulspor bu oyuncunu rakipleri durdurduktan sonra çok fazla yapa bilecek pozisyon ürete bilecek bir planları kalmıyor.