Jorge Jesus Fenerbahçe’de Kalmak İçin Bazı Şartlar Öne Sürüyor

Fenerbahçe Süper Lig’in 26. haftasında deplasmanda ligin dişli ekiplerinden Alanyaspor’u 3-1 mağlup ederek taraftarlarını sevindirdi. Galatasaray’ın aynı haftada Konyaspor’a mağlup olması Fenerbahçe adına önemli bir fırsattı. Fenerbahçe Alanyaspor maçını kazanarak Galatasaray ile arasındaki puan farkını altıya düşürdü.

Jorge Jesus 2022 – 2023 sezonunun en çok konuşulan ismi! Portekizli teknik adamın geçmişinde çok sayıda başarı bulunuyor. Başkan Ali Koç şampiyonluk için Jesus’u takımın başına getirdi. Portekizli teknik adam sezon içerisinde çok fazla eleştiri aldı. Fakat, her şey bitmiş değil! Jesus bazı şartlar sağlandığı takdirde önümüzdeki sezon da Fenerbahçe’yi çalıştırabilir.

Fenerbahçe Şampiyon Olduğu Takdirde İşler Değişebilir

Jorge Jesus sivri dilli bir teknik adam! Sevilla maçının ardından TFF’yi eleştiren deneyimli çalıştırıcı kontratı hakkında da kesin konuşmuştu. Kontratının Mayıs ayının sonunda biteceğini söylemişti. Uzatıp uzatmayacağına dair bir yorum yapmamıştı. Jesus’un gitme ihtimali kadar kalma ihtimali de bulunuyor. Deneyimli teknik adamın ismi Aralık ayından bu yana Brezilya milli takımı ile de geçiyor. Fakat, söz konusu göreve Real Madrid’in İtalyan çalıştırıcısı Carlo Ancelotti’nin getirileceği söyleniyor.

Jorge Jesus’un Fenerbahçe’de kalması iki şartın gerçekleşmesine bağlı! Her şeyden önce, Fenerbahçe’nin 2022 – 2023 sezonunu Süper Lig şampiyonluğu ile tamamlaması gerekiyor. Şampiyon olunamadığı takdirde Fenerbahçe yönetiminin ve taraftarların Jorge Jesus’u istemeyecekleri aşikar! Jesus’un önemli hedeflerinden birisi de UEFA Şampiyonlar Ligi! Fenerbahçe şampiyon olduğu takdirde Şampiyonlar Ligi gruplarına kalabilmek adına play-off oynayacak. Bu aşamayı geçerse de 15 yıllık özleme son vererek Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek.

Jorge Jesus Transfer Bütçesi Talep Ediyor

Jorge Jesus prensipleri olan bir teknik adam! Fenerbahçe’yi şampiyon yapsa dahi takımın başında kalmayabilir. Portekizli hoca yönetimden ciddi bir transfer bütçesi talep edecek. Takımdaki birçok oyuncunun yetersiz olduğunu düşünen Jesus istediği transferleri yapması adına gerekli olan bütçe kendisine verildiği takdirde sözleşmesini uzatabilir.

Jesus’un Yardımcıları Türkiye’de Kalmak İstiyorlar

Her gittiği yere yardımcılarını da götüren Jesus’un geniş bir ekibi bulunuyor. Ekibindeki isimler Türkiye’de çalışmaktan memnunlar! İstanbul’u çok sevdiklerini söylüyorlar. Jesus ise bu tür konuları pek önemsemiyor. Deneyimli teknik adam sezon başında yalnızca bir yıllık sözleşmeye imza attı. Bu yüzden, İstanbul’da ev tutmadı.

Portekizli Teknik Adamın Getirdiği Oyuncular Çok Fazla Eleştirildiler

Ali Koç Jorge Jesus’un kadrosunda görmek istediği bazı oyuncuları transfer ederek deneyimli hocayı üzmedi. O isimlerden birisi Willian Arao idi. 1992 doğumlu oyuncu için eski kulübü Flamengo’ya 3 milyon Euro ödendi. Arao’nun performansı kötü değil! Ancak, bu oyuncu taraftarın gözüne girebilmiş değil!

Jorge Jesus’un istediği bir diğer isim Gustavo Henrique oldu. 1993 doğumlu oyuncu satın alma opsiyonu ile beraber kiralandı. Brezilyalı stoper performansıyla büyük tepki topladı.