Mke Ankaragücü’nde Ayrılık

Süper Lig’ de mücadele eden başkent ekibi MKE Ankaragücü’nde sezon başında kadrosuna kattığı 25 yaşındaki Brezilya‘lı sol bek Marlon Rodrigues ile yollarını ayırmaya hazırlanıyorlar.

Başkent ekibi sezon başında Brezilya ekibi olan Fluminense’den bonservis bedeli ödemeden kadrosuna kattığı 25 yaşındaki Brezilya‘lı sol bek Marlon Rodrigues ile sezon sonuna kalmadan yollarını ayırmak için çalışmalara başladılar.

25 yaşındaki Brezilya ‘lı sol bek Marlon Rodrigues ile başkent ekibi MKE Ankaragücü’ nün 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunsa da annesinin sağlık sorunları nedeniyle Brezilya’ya dönme talebini kulübe iletti.

Başkent ekibi Marlon Rodrigues den gelen bu teklifi değerlendirerek Brezilya’ lı oyuncu ile karşılıklı olarak anlaşarak yollarını ayıracaklar.

Marlon Rodrigues başkent ekibi MKE Ankaragücü için oldukça önemli bir oyuncu olmasına rağmen oyuncudan gelen bu teklife sıcak bakarak ailesinin yanına gönderecekler.

Brezilya ‘ da herhangi bir takım ile de görüşmeyen hem oyuncu Marlon Rodrigues hem de MKE Ankaragücü nasıl bir yol izleyeceklerini göreceğiz.

Marlon Rodrigues Kimdir?

1997 Brezilya doğumlu olan Marlon Rodrigues futbol kariyerine profesyonel anlamda 2015 yılında Criciúma kulübünde başladı.

Marlon Rodrigues daha sonra futbolculuk kariyerinde sırası ile Fluminense, Boavista FC ve Trabzonspor kulüplerinde oynadı.

Süper lig’ e alışık olan 25 yaşındaki Brezilya ‘Lı sol bek Marlon Rodrigues ilk önce süper lig de bordo mavili takım Trabzonspor ile oynadı.

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da 1 sezon oynayan 25 yaşındaki Brezilya ‘lı sol bek Marlon Rodrigues Karadeniz ekibi ile süper lig Türkiye Kupası ve Süper kupa olmak üzere 38 karşılaşmada forma giyme şansı buldu.

25 yaşındaki Brezilya ‘lı sol bek Marlon Rodrigues bordo mavili takım ile 38 karşılaşmada gol sevinci yaşayamazken 1 asist katkısı sağlamıştı.

Bu sezon başkent ekibi MKE Ankaragücü ’ de ise 25 yaşındaki Brezilya ‘lı sol bek Marlon Rodrigues süper lig de 13 lig maçında forma giyme şansı bulurken gol sevinci yaşayamadı. Süper lig de 1 asist katkısı olan Marlon Rodrigues Türkiye Kupasında da 2 maçta forma şansı bulurken 1 asist katkısı yaptı.

25 yaşındaki Brezilya ‘lı sol bek Marlon Rodrigues ‘in güncel piyasa değeri ise 2 Milyon Euro civarında.

Başkent Ekibini Zor Günler Bekliyor

Süper lig de kümede kalma yarışı içinde olan Başkent ekibi MKE Ankaragücü Marlon Rodrigues ‘in ayrılmasının ayrından o bölge de alternatif isimleri kadrodan bulmak zorundalar.

MKE Ankaragücü süper lig de 22 puan ile 16. Sıraya kadar gerilerken düşme hattında ki rakipleri ile sezonun ikinci yarısında zor günler bekliyor.

Geçen sezon kıl payı kümede kalmayı başaran başkent ekibi MKE Ankaragücü bu sezon daha fazla efor sarf etmek zorundalar.