Nenad Bjelica’nın Yeni Adresi Glasgow Rangers Olacak

2023 – 2024 sezonuna istediği gibi başlayamayan takımlardan birisi de tahmin edebileceğiniz üzere Trabzonspor! Bordo mavili takım, Ekim ayındaki milli araya kadar olan dönemde ligde sekiz maça çıktı. Bu maçların dördünden galibiyet ile ayrılırken dördünü de kaybetti. İstikrarsız bir görüntüye sahipti. Sekiz haftada 12 puan toplayabildi. Lider Fenerbahçe’nin 12 puan gerisinde kaldı. Şampiyonluk hayallerine daha Ekim ayında veda etmiş oldu.

Adana Demirspor Yenilgisi Bardağı Taşıran Son Damla Oldu

Trabzonspor, milli ara öncesinde Süper Lig’in sekizinci haftasında deplasmanda Adana Demirspor ile karşı karşıya geldi. Bu maçı 1-0 kaybederek taraftarlarını üzdü. Adana Demirspor maçı öncesinde Hatayspor’a da yenilen bordo mavili takımda bir şeylerin değişmesi gerektiği aşikardı. Yönetim, milli ara ile beraber düğmeye bastı. Gündemin ilk sırasında teknik direktör değişikliği vardı.

Nisan ayından bu yana Trabzonspor’u çalıştıran Nenad Bjelica’nın bordo mavili kulüp ile bir doku uyuşmazlığı yaşadığı aşikar idi. Yönetim, takımın daha da alt sıralara inmemesi adına Nenad Bjelica ile yolları ayırma kararı aldı. Hırvat teknik adam, ilk etapta bu teklife olumlu cevap vermedi. Bir başka deyişle, yönetime Trabzonspor’dan ayrılmak istemediğini söyledi. Ancak, yönetim, ayrılık konusunda ısrarcıydı. Hırvat teknik adam istemeden de olsa ikna oldu. Trabzonspor, geçtiğimiz günlerde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapmış olduğu bildirim ile Nenad Bjelica ile yolların ayrıldığını resmi olarak duyurdu. Hırvat teknik adamın yıllık ücretinin kalan kısmı ödenecek.

Nenad Bjelica Türkiye’deki Futbol Ortamına Sitem Etti

Nenad Bjelica, ayrılığının ardından ülkesinin basınına bir demeç verdi. Trabzonspor’un durumunun zannedildiği kadar kötü olmadığını söyledi. Sosyal medyadaki taraftar tepkilerini abartılı bulduğunu, Türkiye’de teknik direktörlere değer verilmediğini, kelle istenmesinden dolayı kendisinin kurban seçildiğini sözlerine ekledi. Galatasaray, Fenerbahçe ve Adana Demirspor’u çalıştıranlar dışındaki teknik direktörlerin yerinin garanti olmadığını da belirtti.

Hırvat teknik adamın Türkiye’deki futbol ortamına dair söylediklerinin haklılık payı var. Fakat, kendisinin de geldiği günden bu yana Trabzonspor’a herhangi bir katkısının olmadığını söylemek gerekir. Nenad Bjelica, Trabzonspor’un başında 16 maça çıktı. Takımı, bu maçlarda sekiz galibiyet ve sekiz mağlubiyet aldı. Hırvat teknik adam, 1.5 puan ortalaması ile Trabzonspor’a veda etti.

Hırvat Teknik Adam Glasgow Rangers İddialarını Yalanlamadı

Nenad Bjelica, Hırvat basınına vermiş olduğu röportajda geleceğinden de bahsetti. Bir süre dinlenme ihtimalinin olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra, Glasgow Rangers iddialarını yalanlamadı. Önümüzdeki günlerde İskoç kulübü ile birtakım görüşmelerin olabileceğini dile getirdi. Nenad Bjelica’nın Glasgow Rangers’ta çalışıp çalışmayacağını zaman gösterecek.

Trabzonspor’da Abdullah Avcı Dönemi Başlıyor

Bordo mavili takım, yeni teknik direktörünü çok geçmeden buldu. 2020 yılının Kasım ayı ila 2023 yılının Mart ayı arasındaki dönemde bordo mavili takımı çalıştıran Avcı, yedi aylık aranın ardından Trabzonspor’a geri döndü.