Süper Lig’de Şampiyonluk Yarışı Fenerbahçe İle Galatasaray Arasında Geçecek Gibi

Trendyol Süper Lig’de 2023 – 2024 sezonuna Fenerbahçe ve Galatasaray çok iyi başlayan ekipler oldular. Şampiyonluk yarışı bu iki takım arasında geçecek gibi görünüyor.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezona çok güçlü başlayarak 8 de 8 ile 24 puan ile lider olarak yola devam ediyorlar.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ise lig de 1 beraberlik dışında kalan 7 maçını da kazanarak lider Fenerbahçe nin ardından 22 puan ile 2. Sırada yer alıyorlar.

En yakın rakiplerine 5 puan üzerinde fark atan her iki takım bu sezon şampiyonluk yarışında yarışacak gibiler.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY HANGİ TAKIMLAR İLE KARŞILAŞTI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de geride kalan 8 hafta sonun da kendisini zorlaya bilecek bir rakibi ile karşı karşıya gelmediler. Fenerbahçe bu 8 hafta da 4 ke kendi sahasında oynadılar.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ise bu 8 haftalık sürede Trabzonspor derbisi geride bırakırken Fenerbahçe ye göre ise 3 kez kendi sahasında oynaya bildi. Milli ara dönüşünde sarı kırmızılı takım bir de Beşiktaş derbisini de oynayacağı ile zorlu mücadeleleri rakibine göre de atlatmış olacaklar.

SEZONUN SONUNU GETİRE BİLEMEK ÖNEMLİ

Lig de sezon basında Fenerbahçe diğer sezonlara bakıldığında çok güçlü ve hızlı başlayan bir takım oldular. Bu süre sonuna doğru devre arası sonrasında bir güç ve konsantrasyon kaybı yaşayan sarı lacivertli takım bunu bu sezon da alışkanlık edinip göstermesi her kez tarafından düşünülen beklenen bir süreç gibi.

Geçen sezon ki son düzlükte Galatasaray ın hızını sonradan alarak son süreci çok iyi geçirmesi finali iyi yapması ile sezon sonunda kupayı kucaklayan takım olmuşlardı.

Lig de bu sezon da son maçların Galatasaray kendi sahasında oynanması Fenerbahçe yi gene konuk etmesi elini güçlendirirken bir şekilde denk gelmiş olması da basit bir işaret.

Her iki takım da transfer sürecinde sadece attığı çalımlara odaklanıp yediklerini fark edemeyen Galatasaray için umutlu kısım, geçen sene de böyle olması.

Bu sezon ki transfer sürecinde ise her iki takım birbirlerine yaptıkları çalımlar ile oldukça hareketli bir süreç geçti.

Her iki ekip de güçlü isimleri kadrosunu kazandırarak bu süreç sonun da kupanın sahibi olmak isteyecekler.

Bu sezon Galatasaray ın Şampiyonlar ligi fikstürünü de dikkate alınca geniş kadrosu ile bu süreci gösterdikleri mücadeleler de üzerinden geleceklerini göstermiş durumdalar.

Fenerbahçe nin Konferans liginde biraz daha kendi kadro kalitesine göre daha makul zayıf ekipler ile karşı karşıya gelmesi onların bu süreçteki tek artası ola bilir.

Galatasaray son düzlükte iyi açılıp finali her zaman kayıpsız geçerken, sarı lacivertli ekip uzun süredir şampiyonluk dan uzak kalmaları bu sezon taraftarının da iç sahada tek vücut olmaları son maça kaçar iki takımın arasında ki finali izleyecek gibiyiz.