Süper Lig’deki Hakem Olayları

Süper Lig’deki hakem olaylarından en çok merak edilen konu, istatistiklerdir. Sarı kart ve kırmızı kart durumlarına bir göz atalım. Hakemlerden en fazla görev alanlar kimler oldu? Süper Toto Süper Lig’de 7 haftalık zaman içerisinde en fazla görev verilen isimlerden birisi 4 defa düdük çalan Ali Palabıyık olmuştur.

Bahattin Şimşek, Arda Kardeşler, Volkan Bayarslan, Ali Palabıyık hakemleri Merkez Hakem Kurulu tarafından en çok görev verilen hakemler olmuşlardır. 8 kez VAR koltuğuna oturan Alper Ulusoy ve Koray Gençerler olmuştur. Ulusoy ile Gençerler de bu alanlarda zirveye çıkmayı başaran isimler olmuşlardır.

Hakemlerden 4 Kişinin Zaferi

Spor Toto Süper Lig 7. haftası da 18 Eylül oynanan karşılaşma ile sona ermiştir ve milli araya girilmiştir. Bu süreç içerisinde 19 takımın harika performanslarla mücadeleler verdiklerine şahitlik ettik. 19 takım toplamda 63 maç yapmıştır. Hakemlerden 4 kişinin zaferine de tanıklık ettik. Ali Palabıyık, Volkan Bayarslan, Arda Kardeşler, Bahattin Şimşek hakemleri zafere çıktılar.

En fazla düdük çalan 4 hakem oldu ve bu hakemler de gündemde olan, zirveye yükselen hakemlerden oldular. Bu sezonda en az görevde olan hakemlere de bir bakalım. Erkan Özdamar, Tugay Kaan Numanoğlu, Halil Umut Meler hakemleri ise 1 defalık görev alanlardan oldular. Hakemlerden Halil Umut Meler, Medipol Başakşehir ve Beşiktaş müsabakasını yönetti, tek görevi buydu.

VAR’da Gençerler ve Ulusoy Zirvede

VAR’da Koray Gençerler ile Alper Ulusoy gündemde ve zirvede olan isimlerden oldular. Video yardımcı hakem sistemine kısaca VAR denildiğini biliyoruz. VAR uygulamasının, her sezonda ve bu sezonda da kritik pozisyonlar için özellikle hakemlere çok yardım ettiğini biliyoruz. TFF bir karar aldı ve VAR kadrosunu oluşturmaya karar verdi.

VAR uygulaması için listeye giren hakemlerin saha içi olarak atamalarının yapılmadığını da biliyoruz. Lig içerisinde 7 haftada VAR odasına en çok girenler ise 8 müsabaka ile Koray Gençerler ve Alper Ulusoy oldu. VAR uygulamasında Koray Gençerler ile Alper Ulusoy zirveye çıkanlardan oldular. 7 müsabaka ile de Hakan Ceylan ile Özgüç Türkalp zirvede ikinci sıraya yerleşenlerden oldular.