1922 Konyaspor – Yomra Spor’u 1 – 0 Mağlup Etti

TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele eden takımlar 2022 2023 sezonunda 5. Hafta maçlarında 1922 Konyaspor ile Yomra Spor karşı karşıya geldi.

2 Ekim Pazar günü saat 15:00’da 1922 Konyaspor kendi evinde Yomra Spor’u konuk etti. Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz Stadyumunda oynanan mücadelede orta hakem olarak Furkan Bakan düdük çaldı. Maçta Furkan Bakan’ın yardımcıları olarak Metin Ekren ile Ulaş Çelik görev alırken 4. Hakem ise Osman Yener görev aldı. Türkiye Futbol Federasyonu’nda bu maç için gözlemci olarak Ali Şalk görevlendirirken temsilci olarak ise Mete Kızılkaya görev aldı.

1922 Konyaspor – Yomra Spor Maç Kadrosu

1922 Konyaspor’da teknik direktör Çağdaş Çankaya’nın 4–3–3 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Ozan Can Oruç, sol bekte Erkan Sasa, stoper tandeminde Yaşar Kavaş ve Murat Karadeniz ikilisi, sağ bekte Seyit Söğüt, merkez orta sahada Ali Karakaya, Hüseyin Mert Uyanıker ve Kaan Mert Nasırcılar üçlüsü, sol kanat forvette Hüseyin Biber, sağ kanat forvette Şahin Uzun ve santraforda ise Seçim Can Koç.

Yedekler: Ali Kırmızıtaş, Cihat Aktaş, Bartu Baladın, İsmail Bozkurt, Emre Pehlivan, İsmail Cem Kara ve Batuhan Türk.

Teknik direktör Hakan Macit 4–3–3 formasyonu ile şans verdiği Yomra Spor ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede Furkan Taş, sol bekte Emre Yiğit, stoper hattında Tacettin Sağlam ve Fatih Uludağ ikilisi, sağ bekte Berkcan Aytaç, savunma önünde Ökkeş Karaoğlu, sol içte Zafer Ergün, sağ içte kaptan Uğur Kurt, sol kanat forvette Mustafa Yılmaz, sağ kanat forvette Serhat Tarhan ve Santraforda ise Nezir Özer.

Yedekler: Mehmet Can Küçükalioğlu, Habilcan Çebi, Hüseyin Mert Kurt, Osman Göktuğ Cebeci, Sertan İrkilmez, Kerim Coşkun ve Eyüp Ensar Apari.

Mücadelenin Ardından Takımların TFF 3. Lig 1. Gruptaki Konumları

1922 Konyaspor kendi evinde Yomra Spor’u konuk ettiği mücadelenin 29’uncu dakikasında Şahin Uzun’un verdiği kasta Seyit Söğüt sağ ayağı ile yaptığı vuruş ile topu ağlara göndermeyi başardı.

1922 Konyaspor bu maçta elde ettiği galibiyet ile 2022 2023 sezonunda 2. Kez galip geldi ve geride kalan 5 maçta 1 kez beraberlik elde ederken 2 kez de mağlup oldu. Yeşil beyazlı ekip 6 kez rakip fileleri havalandırırken 6 kez de topu kendi ağlarında gördü ve 1922 Konyaspor göstermiş olduğu bu performans ile 7 puan ile 10. Sırada yer alıyor.

Yomra Spor ise bu maçta aldığı sonuç ile 3. Kez mağlup oldu. Mor beyazlı ekip henüz galibiyet yaşamasa da 2 maçtan berabere kalarak ayrıldı ve yalnızca 2 gol atarken 5 kez de topu kendi ağlarında 2 puan toplayan Yomra Spor TFF 3. Lig 1. Grupta 16. Sırada yer alıyor.