Alanyaspor’da İlk Yarının En İstikrarlısı Marafona

Aytemiz Alanyaspor’da ilk yarının en istikrarlı oyuncusu Marafona oldu. Süper lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor ilk yarının sona ermesinin ardından yapılan istatistikler doğrultusunda en istikrarlı oyuncu Marafona olarak belirlendi.

İstikrar Abidesi Jose Carlos Marafona

İlk yarıda tüm maçlarda forma giyme şansı bulan Jose Carlos Marafona 32 yaşında portekizli bir oyuncu. Kalede görev alan Marafona tüm maçlarda toplam 1530 dakika sahada kalarak adeta bir istikrar abidesi oldu. Başarılı bir şekilde kalesini koruyan Marafona performansı ile adeta takımın en önemli oyuncuları arasında yerini aldı. Alanyaspor ilk yarıyı Süper Lig’de 6. sırada bitirdi. İlk yarıda çıktığı maçlarda 8 galibiyet 5 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak ilk yarıyı kapatan Aytemiz Alanyaspor, 31 gol atarak kalesinde 16 gol gördü. Süper lig ekiplerinin arasında yer alarak 31 gol atıp 16 golü kalede görmek oldukça büyük bir başarı anlamına gelmekte. Bu başarıda şüphesiz Marafona’nın katkısı da oldukça büyük.

En Fazla Takımda Kalan Oyuncular

Aytemiz Alanyaspor takımında sahada en fazla forma giyme şansı bulan diğer oyuncular ise şu şekilde; Anastasios Bakasetas (1398 dakika), Emmanouil Siopis (1371 dakika), Welinton Souza Silva (1350 dakika), Mayele Fabrice Nsakala (1350 dakika) ve Efecan Karaca (1310 dakika) olarak gözlemlendi.

Alanyaspor İlk Yarıyı 6. Sırada Tamamladı

Süper lig ekipleri arasında mücadele eden Aytemiz Alanyaspor bu sezon ilk yarıda başarılı bir performans sergileyerek adından söz ettirmeyi başardı. Gerek oyuncuları gerekse başarılı takım oyunu sayesinde süper ligde 6. olarak başarılı bir seviyede kalmayı başaran Aytemiz Alanyaspor bu başarısını pek çok oyuncusuna borçlu ancak Marafona bunlardan en önemlisi. Profesyonel bir şekilde kalesini korumayı başaran istikrarlı şekilde bunu başaran Marafona başarılı kurtarışlarıyla adından ilk yarıda söz ettirmeyi başardı.

Takımın Golcüsü Cisse

Profesyonel bir şekilde işleyen bir takım olması için kalecinin yanı sıra fırsatları gole çeviren sihirli ayaklar büyük önem taşıyor. Takımın golcüsü ise bu bağlamda Cisse oldu. Pek çok önemli fırsatı gole çevirmeyi başararak takımına adeta can katan Cisse gol yükünü sırtlayan önemli oyunculardan sadece bir tanesi.