Alanyaspor Aleksandar Stanojevic ile İlgileniyor

Süper Lig’de mücadele eden takımlarda işler yolunda gitmediği zaman yapılacak ilk işi tahmin etmek çok zor değil! Bilhassa Anadolu kulüpleri, vakit kaybetmeden hali hazırda takımı çalıştıran teknik direktör ile yolları ayırmayı seçiyorlar. Süper Lig’in onuncu haftasını geride bıraktık. Şu ana kadar 11 teknik adam görevinden ayrıldı. O isimlerden birisi de Ömer Erdoğan oldu.

Aleksandar

Sivasspor Mağlubiyeti Bardağı Taşıran Son Damla Oldu

Alanyaspor, 2022 – 2023 sezonunda üç farklı teknik adam tarafından çalıştırıldı. Sezona Francesco Farioli ile başlandı. İtalyan teknik adam, başarısız sonuçlar dolayısıyla görevinden ayrıldı. Yerine gelen isim Ersun Yanal oldu. Futbolseverler, Ersun Yanal’ın Alanyaspor’da çok iyi işler yapacağını düşünüyorlardı. Fakat, deneyimli teknik adam, kötü gidişe dur diyemedi. Kısa süre içerisinde Alanyaspor’dan ayrılan Ersun Yanal’ın ardından göreve gelen isim Ömer Erdoğan oldu. 1977 doğumlu teknik adam, 22 Nisan 2023 tarihinde göreve başladı. Alanyaspor yönetimi, her ne kadar sonuçlar pek parlak olmasa da 2023 – 2024 sezonuna da Ömer Erdoğan ile başlamayı tercih etti.

Akdeniz ekibi, bu sezona iyi başlayamadı. Onuncu haftanın programında yer alan ve sonucu merakla beklenen maçlardan birisinde Alanyaspor ve Sivasspor karşı karşıya geldi. Alanyaspor, saha ve seyirci avantajına sahip olmasından dolayı favori gibi duruyordu. Fakat, işler farklı gelişti. Sivasspor, deplasmanda olmasına rağmen maçtan 2-1’lik sonuçla ayrıldı. Bu sonuç, kulüpte bazı şeylerin değişmesi gerektiğini gösteriyordu.

Ve beklenen oldu. Ömer Erdoğan’ın altı aylık Alanyaspor macerası sona erdi. 29 Ekim 2023 günü resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınlayan Alanyaspor, vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Ömer Erdoğan’a teşekkür etti. Ömer Erdoğan, Alanyaspor kariyeri boyunca takımının başında 16 maça çıktı. Takımı, bu maçlarda dört galibiyet, dört beraberlik ve sekiz mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 18 gole karşılık olarak kalesinde 28 gol gördü. 16 puan toplayan Ömer Erdoğan, 1.00 puan ortalaması ile kötü bir dönem geçirdiğini belli etmiş oldu.

Aleksandar Stanojevic’in İsmi Alanyaspor ile Anılıyor

Futbolseverler, Alanyaspor’un yeni teknik direktörünün kim olacağını fazlasıyla merak ediyorlar. Sosyal medyada ismi Alanyaspor teknik direktörlüğü için geçen ilk isim Aleksandar Stanojevic oldu. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Aleksandar Stanojevic son olarak Konyaspor’da görev yaptı. Alınan başarısız sonuçlardan dolayı kısa süre önce yeşil beyazlı kulüpten ayrıldı.

Alanyaspor yönetimi önümüzdeki günlerde Aleksandar Stanojevic ile masaya oturacak. Sırp teknik adamın bu teklife nasıl yaklaşacağı merak konusu! 1973 doğumlu teknik adam, Ocak ila Ekim ayları arasında Konyaspor’da görev yaptı. Takımının başında 26 maça çıktı. Altı galibiyet, dokuz beraberlik ve 11 mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 35 gole karşılık olarak kalesinde 43 gol gördü. 1.04 gibi pek iyi olmayan bir puan ortalaması tutturdu.