Rb Leipzig 2 – 2 Bayern Münih

Almanya Bundesliga’nın son şampiyonu Bayern Münih, ligin 6. Hafta karşılaşmasında RB Leipzig deplasmanına konuk oldu.

Karşılıklı gollerin atıldığı mücadelede karşılaşma 2 – 2 beraberlik ile puanlar bölüşülerek ayrıldılar.

Mücadele de 2 – 0 yenik duruma düşen Bavyera ekibi Bayern Münih, Harry Kane ve Leroy Sane’nin golleriyle 1 puanı kurtarmayı başardılar.

Ev sahibi ekip RB Leipzig gollerini ilk yarı da 20’ dakikada L. Openda ve 26’ dakikada C. Lukeba dan geldi.

Karşılaşmada 1 puanı zor kurtaran Bavyera ekibi Bayern Münih lig de 14 puana ulaşırken 3. Sırada yer aldılar. Ev sahibi RB Leipzig ise aldıkları 1 puan ile lig de 13 puana ulaşırken 5. Sırada haftayı tamamladılar.

Almanya Bundesliga da gelecek 7. Hafta da ise Bavyera ekibi Bayern Münih kendi sahasında Freiburg ile karşı karşıya gelecekler.

RB Leipzig ise gelecek hafta da kendi sahasında bu kez rakibi Bochum ile karşı karşıya gelecekler.

RB LEİPZİG ÖNE GEÇSE DE FARKI KORUYAMADI

Bavyera ekibi Bayern Münih ters gelen takımlardan birisi olan RB Leipzig güçlü ekibi karşısında sahaya; J. Blaswich, M. Simakan, D. Raum, C. Lukeba, B. Henrichs, E. Forsberg, X. Simons, X. Schlager, K. Kampl, Y. Poulsen ve L. Openda ilk 11 ile çıktılar.

Ev sahibi ekip karşılaşmaya oldukça etkili başlayarak Bavyera ekibi Bayern Münih kalesinde buldukları 2 gol ile farkı çok erken yakalaya bildiler.

RB Leipzig ilk yarıda 20 de gelişen atakta X. Schlager asistin de golcü isim L. Openda takımını Bavyera ekibi Bayern Münih karşısında 1 – 0 öne geçiren ve karşılaşmadaki dengeyi bozan golü kaydetti.

Ev sahibi RB Leipzig karşılaşmada 1 – 0 sonrasında baskını daha fazla arttırmaya devam etti. Konuk ettiği Bavyera ekibi Bayern Münih in üzerine ilk gol sonrasında daha fazla giden ev sahibi ekip RB Leipzig 26 ‘dakikada farkı 2 ye çıkardılar.

RB Leipzig de 26 dakikada ilk golü kaydeden L. Openda bu kez asistinde C. Lukeba takımının 2. Golünü kaydetti ve karşılaşmada durum 2 – 0 geldi.

Karşılaşmada ilk yarı da başak gol olmazken devre arasına ev sahibi ekip RB Leipzig Bavyera ekibi Bayern Münih karşısında 2 – 0 önde girdiler.

BAYERN MÜNİH İKİNCİ YARIDA OYUNA ORTAK OLDU

Karşılaşmanın ilk yarısını 2 – 0 geride tamamlayan Bavyera ekibi Bayern Münih devre sonrasında ikinci yarıya 2 değişiklik ile başladılar.

Konuk ekip Bayern Münih sahaya; S. Ulreich, D. Upamecano, Kim Min-Jae, A. Davies, K. Laimer, J. Kimmich, L. Goretzka, L. Sané, K. Coman, J. Musiala ve H. Kane ilk 11 ile çıktılar.

2 – 0 sonrasında ikinci yarıya daha istekli başlayan Bayern Münih ilk önce penaltı dan Harry Kane golü ile farkı 1 indirirken, Leroy Sane ile de beraberliği yakalayarak karşılaşmadan 1 puanı alarak ayrıldılar.