Alanyaspor Avrupa Aşkına Son Dansta

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun kapanış haftasında Vava Cars Fatih Karagümrük’e konuk olacak olan Aytemiz Alanyaspor, hesapları mutlak galibiyet üzerine yapıyor.

Teknik direktörümüz Francesco Farioli için bu karşılaşmanın önemi çok büyük. Zira karşımızdaki rakip Vava Cars Fatih Karagümrük, İtalyan teknik adamın bu sezonun başında planlamasını yönettiği kulübüydü.

Alanyaspor Evin Kapılarını Ona Açtı

alanyaspor

Hatırlanacağı üzere Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu başında Vava Cars Fatih Karagümrük’ün teknik direktörü olarak karşımıza çıkan Francesco Farioli, sezon içinde yaşanan gelişmelerden sonra sürpriz bir biçimde takımla yollarını ayırmıştı.

Bu ayrılıktan sonra Türkiye’ye adım atmasını sağlayan ve bir nevi onun ülkemizdeki evi konumunda olan Aytemiz Alanyaspor, kendisine kapılarını açmış ve böylece geçmişte yardımcı antrenör olarak içinde yer aldığı yapıya birinci adam olarak dönen teknik direktör Francesco Farioli’nin macerası kaldığı yerden devam etmişti.

Takımımızın başına geldiği günden itibaren belirli bir oyun şablonunu mükemmelleştirmeye çalışan Avrupalı teknik direktör, eğer ki bu hafta sonuçlar istediği gibi olursa Aytemiz Alanyaspor’u Avrupa kupaları potasına sokabilir.

An itibariyle Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda 37 karşılaşmaya çıkan takımımız bu maçlarda hanesine 61 puan yazdırdı. Hal böyle olunca puan tablosunun beşinci basamağında yer alan ekibimiz, Avrupa kupalarına katılmak için ilk 4’te yer almak zorunda.

Bunun için takımımızın yegane rakibi olan İstanbul Başakşehir’in 37 haftalık periyotta 62 puan topladığı düşünülürse iki takım son haftaya kafa kafa giriyor diyebiliriz. Bu da Aytemiz Alanyaspor’un hafta boyunca bütün planlarını galibiyet üzerine yapmasına yol açıyor.

İki takım tarihlerinde sadece 4 kez birbirlerine rakip olmuş ve 4 maçın 2’sini Akdeniz temsilcimiz kazanmayı başarmıştı. Berabere biten 1 maça karşın İstanbullu kırmızı siyahlı Fatih Karagümrük takımı ise 1 maçı kazanmayı başarmıştı.

Ekipler arasındaki son karşılaşma hatırlanacağı üzere Alanya’da 1 – 1 sonuçlanmıştı.

Fatih Karagümrük Alanyaspor Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 38’inci ve son haftasında Vava Cars Fatih Karagümrük ve Aytemiz Alanyaspor karşı karşıya gelecekler.

22 Mayıs 2022 Pazar günü (yarın) oynanacak bu zorlu mücadeleye İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu ev sahipliği yapacak. Karşılaşmayı Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Fırat Aydınus yönetecek ve maç saat 16:00’da başlayacak.

Fırat Aydınus’un yardımcılıklarını ise kenarlarda Bahattin Duran ve Tarık Ongun, dördüncü hakem olarak ise Neslihan Muratdağı yapacaklar.

Maç öncesinde teknik direktör Volkan Demirel’in ekibinde Kerim Frei ve Baniya, kadroda tescilli olup sakatlıkları nedeniyle forma şansı bulamayacak iki oyuncu olarak dikkat çekiyor. Bu oyuncuların uzun zamandır zaten kadroda olmaması sebebiyle Vava Cars Fatih Karagümrük’te nitelikli bir eksiklik yaşanmadığını söyleyebiliriz.

Öte yandan Aytemiz Alanyaspor’da ise ciddi eksikler var. Takımımızda bu sezon 27 maçta forma giyen Milunovic ve son dönemde gösterdiği çıkışla dikkat çeken Tayfur Bingöl, sakatlıkları sebebiyle forma giyemeyecekler.