Alanyaspor Başkanından Kritik Açıklamalar

Bu sezon Süper Lig’in en çok teknik direktör değiştiren takımı ve doğal olarak yönetimi olarak öne çıkan Alanyaspor’da takımın başına getirilen son isim olan Francesco Farioli’nin oyun tarzı ve takımın yükselişi camiayı oldukça memnun etti. Taraftarları sonunda memnun edecek bir teknik direktörü takımın başına getiren Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu da gerek teknik direktör değişimiyle gelen yükseliş gerekse de takımın transfer dönemindeki hareketliliği ile alakalı kritik açıklamalarda bulundu.

Alanyaspor’un Acelesi Yok

Geçtiğimiz sezon oldukça başarılı bir performans gösteren ve Süper Lig’in en önemli teknik direktörleri arasında sayılmaya başlanan Çağdaş Atan ile bu sezonun başında yollarını ayıran Alanyaspor, Çağdaş Atan yerine takımın başına getirdiği Bülent Korkmaz ile de çok uzun süreli çalışamadı ve yine teknik direktör değişikliğine gitti.

Bülent Korkmaz yerine Atan’ın yardımcılığını yaptığı dönemde dikkat çeken Francesco Farioli’yi teknik direktör olarak göreve getiren Alanyaspor’da İtalyan teknik direktörün gelişiyle birlikte takımın performansı arttı ve ligin ikinci yarısında oynanan 4 maçta alınan 10 puanla birlikte araya 3’üncü sırada giriş yapıldı.

Bu performans ve en son Hatayspor karşısında gelen 6-0’lık galibiyet taraftarları da mest ederken, Turuncu Yeşile gönül veren insanlar, takıma ekleme yapılıp yapılmayacağı konusunda da merakla bekliyordu.

Alanya’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, ligde bulundukları sıralamanın kendilerini memnun ettiğini ancak bu sezon her takımın bir anda yükselip düşebildiğini ifade etti ve takımın hedefinin olabilecek en iyi yerde ligi bitirmek olduğunu aktardı.

Herkesin transfer yapmak isteyeceğine dikkat çeken Çavuşoğlu, devre arasında transfer yapmanın kolay olmadığını hatırlattı ve acil bir transfer hedeflerinin olmadığını ancak en iyisini yapmak adına uğraş gösterdiklerini aktardı.

Gol Beklentisi

Transfer süreciyle alakalı olarak şu anda beklemede olduklarını dile getiren Alanyaspor Başkanı, takımın golcü transferine dair ise oldukça ilginç değerlendirmelerde bulundu.

Takımda gol atabilen birçok oyuncunun bulunduğuna dikkat çeken ve performansının yükselmesiyle birlikte gol atmaya başlayan oyuncuların da var olduğunun altını çizen Hasan Çavuşoğlu, Francesco Farioli’nin gelişiyle birlikte takımın da canlandığını ifade etti.

Takımda sadece santraforların gol atacağına dair bir düşünce olmadığını belirterek ilginç bir tavır sergileyen Çavuşoğlu, bununla birlikte her takımın bir santraforunun da olması gerektiğini dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere Alanyaspor, devre arası transfer döneminde uzun zamandır kadrosunda yer alan Khouma Babacar ile yollarını ayırmış ve Francesco Farioli ile çıktığı maçlarda da net bir santrafor olmadan sahaya yayılmıştı.

Takımın en uç bölgede net bir golcüsü olmamasına rağmen 4 maçta attığı goller ve Emre Akbaba’nın yükselen formu dikkat çekti. Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun da değindiği gibi Turuncu Yeşilli takım, bir dönem kadrosunda bulunan ve burada gösterdiği performansla 3 milyon Euro karşılığında Beşiktaş’a transfer olan Vagner Love’ı da ara transfer döneminin son gününde kadroya katmıştı.