Alanyaspor’da Takas Hazırlığı

Sezonun en çok teknik direktör değiştiren takımı olan Alanyaspor’da son teknik direktör Francesco Faroli’nin gelişinden sonra kadronun şekillendirilmesine devam ediliyor. Turuncu Yeşillilerde Farioli’nin planlarında yer almayan oyuncularla görüşülerek yolların ayrılmasına yönelik çalışmalar yapılırken bir yandan da kadroya eklenebilecek isimlerle temas kuruluyor. Bu bağlamda lider Trabzonspor tarafından ısrarlı bir şekilde istendiği iddia edilen Fatih Aksoy ile alakalı kararını da veren Alanyaspor, Fatih Aksoy’u gönderdikten sonra yerli kuralında problem yaşamamak adına Farioli’nin beğendiği futbolcular arasında yer aldığı iddia edilen Hüseyin Türkmen’i takasla isteyecek.

Al Fatih’i Ver Hüseyin’i

Sezona Çağdaş Atan yönetiminde başladıktan sonra 4’üncü haftada Bülent Korkmaz’ı takımın başına getiren ve Bülent Korkmaz ile de 15 hafta sonra yollarını ayırarak Çağdaş Atan’ın eski yardımcısı Francesco Farioli ile el sıkışan Alanyaspor, Süper Lig’de kendisini istediği yerlere getirecek teknik direktörünü bulmuş gibi görünüyor.

Turuncu Yeşilliler, takımı iyi tanıyan İtalyan teknik direktörün yönetiminde oldukça kuvvetli bir takım haline gelirken, Farioli’nin futbol tarzına uygun oyuncuları da kadroya katmak ve kadroyu tekrardan şekillendirmek niyetinde.

Bu bağlamda Farioli’nin raporları doğrultusunda oyuncularla görüşen Alanyaspor Yönetimi, takımdan gönderilmesi muhtemel isimlerle de görüşmeler yapıyor. Bu oyunculardan birisi olmayan ancak Trabzonspor tarafından ısrarla istendiği iddia edilen Fatih Aksoy konusuyla alakalı olarak da istişarelerde bulunan Alanyaspor cephesi, yerli oyuncu kuralından kaynaklı sıkıntı yaşamamak adına Fatih Aksoy’un transferine izin verecek ancak Hüseyin Türkmen’i takasla isteyecek.

Trabzonspor’da beklentilerin altında kalan ve Giresunspor maçında oyundan erken alınmasına tepki gösteren Hüseyin Türkmen’in bu hareketi sonrası Abdullah Avcı’nın gözünden düştüğü iddia edilirken, bu durum Alanyaspor’un takas teklifini değerlendirmede Trabzonspor’un önemseyeceği bir durum olabilir.

Menajer Avantajı

Alanyaspor’un Fatih Aksoy ile alakalı olarak aldığı bu takas kararıyla alakalı bir diğer avantajı da Fatih Aksoy ile Hüseyin Türkmen’in menajerliğini yapan kişinin aynı olması olacak.

Her iki oyuncunun da menajerliğini yapan Cenk Melih Yazıcı ile temasa geçmesi durumunda takasın ihtimalini daha da arttırması muhtemel olan Alanyaspor, aynı zamanda tok satıcı olmanın da avantajını yaşayabilir.

Beşiktaş altyapısından yetişen ve 2019/2020 sezonunda Sivasspor’a kiralandıktan sonra takıma dönen Fatih Aksoy, Beşiktaş’ın geçtiğimiz sezon kadrosuna kattığı Welinton ve Fabrice N’Sakala’nın transferlerinde takas oyuncusu olarak Alanyaspor’a gönderilmişti.

Sivasspor’da da başarılı performanslar gösterse de Alanyaspor’da iki sezon üst üste takımın en önemli oyuncuları arasında kendisine yer bulmayı başaran Fatih Aksoy’un transferi bu nedenle Trabzonspor’a pahalıya patlayabilir.

24 yaşındaki savunmacı orta saha aynı zamanda savunmanın merkezinde de oynayabiliyor. Alanyaspor ile 2025 senesinin Haziran ayına kadar sözleşmesi devam eden Fatih Aksoy, Akdeniz temsilcisi ile bu zamana kadar 54 resmi maça çıktı ve bu maçlarda 3 gol ile 3 asistlik skor katkısı sağladı.