Alanyaspor Beklentileri Karşıladı

Milli Takım arasından önce oynadığı maçta Göztepe’yi mağlup ederek üst sıralarda kalan Alanyaspor, aradan dönüşte kendi sahasında Rizespor’u konuk etti. Karadeniz temsilcisi karşısında oynadığı maçta en iyi performansından uzak bir görüntü sergilemesine rağmen sahadan 2-1 galip ayrılmayı başaran Turuncu Yeşilli ekip, bu hafta adına üstüne düşeni yaptı ve beklentileri karşıladı.

Sonuca Gidebilme Yeteneği

Bu sezon Süper Lig’de en başarılı performans sergileyen takımlardan biri olan Alanyaspor adına geriye kalan süreçte olabilecek en önemli nokta takımın üst sıralarda kalabilmesi ve bu hedefin en temel gerekliliği de oynanan maçlardan galip ayrılmayı başarabilmek.

Bu bağlamda Milli Takım arasından önce Göztepe karşısında oynadığı maçtan çıkardığı galibiyetle moral bulan Akdeniz temsilcisi, ara dönüşünde kendi sahasında Rizespor’u konuk etti. Ligin en kötü dış saha ekibi olan Rizespor karşısında oynanan maçta Alanyaspor’dan tek beklenti bu maçtan 3 puanla ayrılabilmeyi başarmasıydı.

3 Nisan tarihinde oynanan maçta Emre Akbaba’nın bireysel yeteneğiyle, Efecan Karaca’nın de penaltı noktasından bulduğu gollerle 2-0 öne geçen Alanya temsilcisi, 66’ıncı dakikada Papiss Cisse’nin attığı gole engel olamasa da maçta başka gol olmayınca sahadan 2-1 galip ayrılmayı başardı.

Bu bağlamda en iyi performansından uzak kalan Turuncu Yeşilli ekip adına bu şekilde geçen bir maçtan alınan galibiyet oldukça değerli. Alanyaspor kimi zaman iyi oynasa dahi sonuca gidebilme konusunda sorunlar yaşayan bir takım görüntüsündeyken Rizespor karşısında bu yeteneğini geliştirdiğini gösteren bir maç oynadı.

Bununla birlikte üst sıralarda yer alan takımların birbirleriyle karşılaştığı ve bazılarının hatasız kapattığı bir haftada takım takipçiliğini de konuşturmuş oldu. Puanını 52’ye yükselten Francesco Farioli’nin takımı 4’üncü sıradaki yerini koruyor.

Ara Dönüşü

Öte yandan Alanyaspor ile Rizespor’u karşı karşıya getiren 31’inci haftada birçok takımın Milli Takım arasından istediği seviyelerden uzak kalarak döndüğünü görmek mümkün oldu. Bu bağlamda birçok takım galibiyete gitmiş olsa da oynanan oyundan memnun da kalmamıştı.

Böylesi bir haftada Rizespor ile karşılaşıyor olmanın avantajlarını iyi değerlendiren Alanyaspor adına işlerin iyi gitmemesi adına bir engel yok. Ancak takımın gelecek hafta İstanbul’da Beşiktaş’a konuk olacağını ve Farioli yönetiminde büyük takımlara karşı pek de iyi sınav veremediğini hatırlamakta fayda var.

En azından Beşiktaş maçına kayıpsız gidebiliyor olmak hem teknik heyet adına hem de camia adına oldukça sevindirici bir haber. Siyah Beyazlı ekip yeni teknik direktörüyle birlikte daha diri bir görüntüye kavuştu ve Alanyaspor karşısında kendi taraftarı önünde ilk kez sahaya çıkmış olacak.

Turuncu Yeşilli ekip adına geriye kalan haftalar sonuca gitmenin değerinin daha da iyi anlaşılacağı ve var olan ritmin de korunması adına uğraşılacağı maçlarla geçecek. Bu sürecin ilk adımı olan Rizespor maçından çıkan galibiyet bu nedenle oldukça anlamlı.