Alanyaspor Hız Kesmiyor

Süper Lig’in 31’inci haftasında kendi sahasında Rizespor’u mağlup eden Alanyaspor’un hız kesmeye hiç niyeti yok gibi gözüküyor. Son haftalarda aldığı puanlarla birlikte üst sıralardan kopmayacağına dair mesajı rakiplerine veren Akdeniz temsilcisi 32’inci haftada oynayacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarına izin dahi yapmadan başladı.

Yüksek Tempo

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımları arasına adını yazdıran Alanyaspor adına çok yüksek bir tempoyla geçmeye devam ediyor.

Ligin 30’uncu haftasında kendi sahasında Rizespor’u konuk eden Akdeniz temsilcisi, iyi bir performans sergilememiş olmasına rağmen sahadan 2-1 galip ayrılmaya başlamıştı. Bununla birlikte sahada gösterilen performans teknik direktör Francesco Farioli’yi de memnun etmemiş olacak ki Alanyaspor maçtan sonra izin dahi yapmadan Beşiktaş ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı.

9 Nisan Cumartesi günü oynanacak müsabakanın hazırlıklarına ara vermemeyi tercih eden Akdeniz temsilcisinde Rizespor maçında ilk 11’de başlayan oyuncular yenileme çalışmalarıyla günü tamamladılar. Geriye kalan oyuncular için ise mesai çok daha zorluydu.

Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde Francesco Farioli yönetiminde yapılan hazırlıklarda ısınma hareketlerinden sonra 2’ye 2 top kapma çalışmaları ve dar alan çift kale maçları yapıldı. Bu çalışmalardan sonra antrenman tamamlanırken Alanyaspor’un hafta içi boyunca çalışmalarına aralıksız olarak devam edeceği aktarıldı.

Turuncu Yeşilli ekibin Beşiktaş karşısında oynayacağı müsabakalar adına hazırlıklara hiç ara vermeden başlaması müsabakanın ne kadar önemsendiğini de gösteren durumlardan birisi.

Kötü Karne

Bununla birlikte Alanyaspor adına teknik direktör değişikliğinin getirdiği belki de tek dezavantaj Francesco Farioli yönetiminde büyük takımlara karşı gösterilen kötü performans oldu. Akdeniz temsilcisi Trabzonspor ve Fenerbahçe karşısında ilk yarıda oynadığı maçlarda çok daha iyi işler çıkartmıştı. Trabzonspor ile berabere kalan Turuncu Yeşilli ekip Fenerbahçe’yi de iyi oynamadığı maçta mağlup etmeyi başarmıştı.

Bununla birlikte ikinci yarıda iki takım karşısında oynanan maçların 2’si de mağlubiyetle sonuçlanırken savunma konusunda da çok kötü bir performans sergilendi. Hatırlanacağı üzere Trabzonspor ile oynanan maçta 39 dakikada yenen 4 gol maçın skorunu da tescil etmişti. Fenerbahçe karşısında daha dirençli bir performans göstermesine rağmen 5-2 mağlup olan Turuncu Yeşilli ekip iki rakibinden toplamda 9 gol yiyerek hiç hoş olmayan bir performans sergiledi.

Beşiktaş’ın Trabzonspor karşısında oynadığı yüksek tempolu oyuna ayak uydurabilmek açısından bu hazırlıkların önemli olduğunu dile getirmek gerekiyor. Trabzonspor Alanyaspor karşısında 39 dakikada 4 gol atarken takımın geriden oyun kurma üzerindeki ısrarından çok iyi bir şekilde yararlanmış ve Alanya temsilcisini kendi taraftarı önünde hiç hoş olmayan bir duruma sokmuştu.

Beşiktaş karşısında oynanacak maçta Siyah Beyazlı takımın yeni teknik direktörüyle kendi taraftarı önünde ilk maçına çıkacak olması maçın çok daha baskılı bir atmosferde geçmesine neden olacak. Bu bağlamda Alanyaspor’un hafta içi yaptığı hazırlıkları çok iyi değerlendirmesi gerekiyor.