Alanyaspor Erencan Yardımcı’yı Kadrosuna Kattı

Devre arasına girerken sürpriz bir teknik direktör değişikliği daha yaparak Bülent Korkmaz ile yollarını ayıran ve eski yardımcı antrenörü Francesco Farioli ile el sıkışan Alanyaspor, ikinci yarının ilk haftasında oynadığı maçta Başakşehir ile 1-1 berabere kalarak devreye kabul edilebilir bir başlangıç yaptı. Francesco Farioli gibi kendi oyununun tutkulusu ve ısrarcısı bir teknik adamla çalışmak için kadrosuna bazı eklemeler ve kadrosundan bazı çıkarmalar yapmak zorunda olan Alanyaspor’da Babacar ile yollar geçtiğimiz günlerde ayrılmıştı. 11 Ocak günü basına yansıyan haberlerde ise ilk ekleme duyuruldu ve Francesco Farioli’nin şiddetle istediği Eyüpsporlu Erencan Yardımcı 6 aylığına kiralandı.

Farioli Hazırlık Maçında Erencan’ı Beğendi

Sezonun en dikkat çeken takımlarından birisi olan Alanyaspor, geçtiğimiz sezon harika bir performans gösteren teknik direktörü Çağdaş Atan ile bu sezonun 3’üncü haftasında oynanan maçtan sonra yollarını ayırarak sürpriz bir karara imza atmış ve bu karar tartışmalara yol açmıştı.

Çağdaş Atan’ın ayrılığından sonra takımın başına geçen Bülent Korkmaz, özellikle ilk 8 haftada yakaladığı yenilmezlik serisiyle takımın Süper Lig’de yükselişine liderlik etmeyi başarsa da onunla da sürpriz bir yol ayrılığına gidildi ve devre arasına girerken Alanyaspor bir teknik direktör değişikliğine daha gitti.

Bülent Korkmaz’ın ayrılığından sonra takımın başına eski teknik direktörü Çağdaş Atan’ın teknik ekibinden ayrılarak Fatih Karagümrük’ün başına geçen ve burada gösterdiği performans ve takımına oynattığı oyunla dikkat çeken Francesco Farioli’yi getiren Alanyaspor, İtalyan teknik direktörünün ısrarla istediği Erencan Yardımcı’yı 6 aylık kiraladı.

Alanyaspor’un Eyüpspor ile oynanan hazırlık maçında gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken ve Francesco Farioli’nin takdirini kazanan Erencan Yardımcı’nın bu maçta gösterdiği performansla kendisine Alanyaspor’un kapısını açtığı iddia ediliyor.

Erencan Galatasaray Altyapısının Son Ürünlerinden

41 Futbol Kulübü’nde gösterdiği performansla 2017/2018 sezonunda Galatasaray’ın altyapısına eklenen Erencan Yardımcı, alt yaş gruplarında gösterdiği performansla Türkiye’den ve Avrupa’dan pek çok kulübün dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Eyüpspor tarafından 480 bin Euro bonservis bedeliyle transfer edilen Erencan, transfer süreciyle alakalı olarak çok tartışılmıştı. Bununla birlikte çok yüksek bir potansiyeli olan 19 yaşındaki oyuncuyla alakalı olarak Eyüpspor’un da beklentisi yüksek.

Erencan’ın transferi için Alanyaspor’dan 6 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli isteyen Eyüpspor’un bu sezon Umut Bulut’un şahane performansı nedeniyle yedek kulübesinde oturmak zorunda kalan oyuncunun tecrübe kazanabilmesi adına bu kiralık anlaşmaya izin verdiği ifade ediliyor.

Erencan, Bülent Korkmaz’dan sonra takımın başına gelen ve oyun kimliğinde büyük değişiklikler yapması beklenen teknik direktör Francesco Farioli’nin bu transfer dönemindeki ilk icraatı ve kendisinin potansiyeliyle İtalyan hocanın vizyonu birleşince nasıl bir ürün ortaya çıkacak bunu 6 aylık süreç gösterecek.

Bu sezon Eyüp’te 9 maçta görev alan ve 3 gole katkı sağlayan Erencan Yardımcı 1.88 boya sahip.