Alanyaspor Erencan’dan Vazgeçmedi

Geride kalan sezonun dikkat çeken ekiplerinden biri olan Alanyaspor, Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda başarılı performans ortaya koyan nadir takımlardan biri olmuştu. Francesco Farioli gibi kendi oyununun tutkulusu ve ısrarcısı bir teknik adamla çalışmak için kadrosuna bazı eklemeler ve kadrosundan bazı çıkarmalar yapmak zorunda olan Alanyaspor’da Babacar ile yollar devre arasında ayrılmış ve deneyimli oyuncu yerine bir alt ligde forma giyen genç Erencan Yardımcı eklenmişti. İtalyan teknik adamın şiddetli talepleriyle gerçekleştiği bilinen bu kiralık transfer, 2022/2023 sezonuna girilmeden önce tekrarlandı.

Farioli Hazırlık Maçında Erencan’ı Beğendi

Sezonun en dikkat çeken takımlarından birisi olan Alanyaspor, geçtiğimiz sezon harika bir performans gösteren teknik direktörü Çağdaş Atan ile bu sezonun 3’üncü haftasında oynanan maçtan sonra yollarını ayırarak sürpriz bir karara imza atmış ve bu karar tartışmalara yol açmıştı.

Çağdaş Atan’ın ayrılığından sonra takımın başına geçen Bülent Korkmaz, özellikle ilk 8 haftada yakaladığı yenilmezlik serisiyle takımın Süper Lig’de yükselişine liderlik etmeyi başarsa da onunla da sürpriz bir yol ayrılığına gidildi ve devre arasına girerken Alanyaspor bir teknik direktör değişikliğine daha gitti.

Bülent Korkmaz’ın ayrılığından sonra takımın başına eski teknik direktörü Çağdaş Atan’ın teknik ekibinden ayrılarak Fatih Karagümrük’ün başına geçen ve burada gösterdiği performans ve takımına oynattığı oyunla dikkat çeken Francesco Farioli’yi getiren Alanyaspor, İtalyan teknik direktörünün ısrarla istediği Erencan Yardımcı’yı 6 aylık kiraladı.

Alanyaspor’un Eyüpspor ile oynanan hazırlık maçında gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken ve Francesco Farioli’nin takdirini kazanan Erencan Yardımcı’nın bu maçta gösterdiği performansla kendisine Alanyaspor’un kapısını açtığı iddia edilmişti.

Erencan Galatasaray Altyapısının Son Ürünlerinden

41 Futbol Kulübü’nde gösterdiği performansla 2017/2018 sezonunda Galatasaray’ın altyapısına eklenen Erencan Yardımcı, alt yaş gruplarında gösterdiği performansla Türkiye’den ve Avrupa’dan pek çok kulübün dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Eyüpspor tarafından 480 bin Euro bonservis bedeliyle transfer edilen Erencan, transfer süreciyle alakalı olarak çok tartışılmıştı. Bununla birlikte çok yüksek bir potansiyeli olan 19 yaşındaki oyuncuyla alakalı olarak Eyüpspor’un da beklentisi yüksekti.

Erencan’ın transferi için Alanyaspor’dan 6 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli isteyen Eyüpspor’un bu sezon Umut Bulut’un şahane performansı nedeniyle yedek kulübesinde oturmak zorunda kalan oyuncunun tecrübe kazanabilmesi adına bu kiralık anlaşmaya izin verdiği ifade ediliyor.

Sezon içerisinde sakatlıkları nedeniyle kendini gösterme şansı bulamayan yetenekli oyuncu, buna rağmen takım içerisinde iyi bir yer edinmiş olacak ki Alanyaspor oyuncusundan vazgeçmedi ve bir kez daha kiralık olarak kadrosuna kattığını açıkladı.

Alanyaspor’dan yapılan açıklamada; “Kulübümüz, geçtiğimiz yıl kiralık olarak takımımızda forma giyen Erencan Yardımcı ile 2022-2023 sezonu için yeni sözleşme imzaladı.” ifadeleri kullanıldı. Bakalım gelecek sezon bu dikkat çeken birliktelikle alakalı neler anlatacak?