Alanyaspor Emirhan İle Vedalaştı

Alanyaspor, Bülent Korkmaz yerine takımın başına getirdiği Francesco Farioli’nin raporları doğrultusunda kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam etmişti.. Yeşil Turunculular, geçtiğimiz aylarda oyuncusu Khouma Babacar ile yollarını ayırdıktan sonra Eyüpspor’dan Erencan Yardımcı’yı kiralık olarak kadrosuna katmıştı. 13 Ocak 2022 tarihinde yapılan törenle birlikte Bursaspor ile yollarını ayıran Emirhan Aydoğan’ı kadrosuna katan Alanyaspor’un yetenekli oyuncuyla çok süre geçirmeden vedalaştı.

Emirhan Aydoğan Alanyaspor’da

Geçtiğimiz sezon çok iyi bir birliktelik yakaladığı Çağdaş Atan ile bu sezon Süper Lig‘in 3’üncü haftasında oynanan maçta sonra yollarını ayıran ve Çağdaş Atan yerine Bülent Korkmaz’ı getiren Alanyaspor bir kez daha sürpriz bir karara imza atarken devre arasının arifesinde Bülent Hoca ile de yollarını ayırmıştı.

Bülent Korkmaz ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına Çağdaş Atan’ın yardımcısıyken kendisini gösteren ve ilk teknik direktörlük tecrübesini Fatih Karagümrük’ün başında yaşayan Francesco Farioli’yi getiren Alanyaspor’da Farioli tipi olarak nitelendirilebilecek oyuncularla kadro güçlendirilmeye devam ediyor.

Futbol hayatına Bursaspor altyapısında başlayan ve Bursaspor’un tüm alt yaş gruplarında oynadıktan sonra A takıma kadar yükselen Emirhan Aydoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla birlikte kaptanlığını yaptığı Yeşil Beyazlı kulüple yollarını ayırdığını açıklamıştı.

Oldukça önemli bir futbolcu olan ve bu nedenle hangi takıma gideceği de merak konusu olan Emirhan Aydoğan ile ilgili birçok iddia ortaya atılmıştı. 13 Ocak 2022 günü yapılan törenle birlikte Emirhan Aydoğan’ın kendisine talip olan takımlar arasından Alanyaspor’u tercih ettiği görüldü.

Alanyaspor’da olduğu için çok heyecanlı olduğunu ve Alanyaspor’un oyuncuya önem veren bir takım olduğunu hissettiğini aktaran 24 yaşındaki orta saha oyuncusu, orta ve kısa vadede kendisini gösterdikten sonra Milli Takım’a yükselmek ve oradan da Avrupa’ya gitmeyi hayal ettiğini ifade etti.

Bursaspor ile 155 resmi maça çıkan ve bu maçlarda 17 gol atıp 5 gol pası veren Emirhan Aydoğan ile 3.5 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı.

Farioli Tipi Transferdi

Alanyaspor’da Yönetim Kurulu’nun her ne kadar uzun bir süre başarılı sonuçlar alsa da takımın Çağdaş Atan ile oluşturduğu oyun kimliğine çok uzak bir teknik direktör olan Bülent Korkmaz ile yollarını ayırdıktan sonra Farioli’yi takımın başına getirmesi oldukça isabetli bir karar.

Farioli, Çağdaş Atan’ın oyununda etkisi olduğu Fatih Karagümrük’teki teknik direktörlük tecrübesinde gösterdiklerinden rahatlıkla anlaşılabilecek bir hoca ve Süper Lig’deki teknik adamlar arasında en potansiyelli isimlerden birisi.

Tutkunu olduğu ve bu nedenle zaman zaman sıkıntı yaşadığı oyununa uygun oyuncuları kadroya katmak konusunda oldukça mahir bir teknik adam olan Farioli’nin Emirhan Aydoğan’a yapacağı dokunuşlar, gerçekten de 24 yaşındaki oyuncuyu birkaç üst seviyeye taşıyabilir.

Karagümrük’te Biglia’nın yaşına rağmen gösterdiği performans, Farioli’nin Emirhan Aydoğan üzerinde yaratabileceği etkinin en net göstergelerinden birisi olarak sayılabilir.