Alanyaspor ile Çağdaş Atan’ın Yolları Ayrıldı

Süper Lig’e kötü bir başlangıç yapan Alanyaspor’da şok edici bir gelişme yaşandı. Son olarak, Hatayspor’a 5-0 kaybeden Akdeniz temsilcisinde genç teknik direktör Çağdaş Atan; sözleşmesini anlaşarak feshetti.

Alanyaspor; Erol Bulut döneminden bu yana göstermiş olduğu performansla Süper Lig’in dikkat çeken ekipleri arasına girmeyi başardı. Üç büyükler karşısında aldığı galibiyetler ile dikkat çeken bir takım oldu. Ayrıca, yaptıkları yabancı transferlerin başarılı olduğunu da ifade edebiliriz. Fakat, Alanyaspor; 2021 – 2022 sezonuna oldukça kötü başladı.

Çağdaş Atan Yalnızca Üç Hafta Dayanabildi!

41 yaşındaki teknik adam; 2020 – 2021 sezonunun başından bu yana Alanyaspor’u çalıştırıyordu. Turuncu yeşilli takım; bu sezona Başakşehir deplasmanı ile başladı. 2019 – 2020 sezonunda şampiyon olan rakibini 1-0 mağlup etti. Bu sonuç; Alanyaspor’un bu sezon da çekinilen bir takım olacağını gösteriyordu. Fakat, son iki haftada çok fazla şey yaşandı.

Alanyaspor; ikinci haftada hem de kendi sahasında ligin yeni takımlarından Altay ile karşılaştı. Bu maçı 4-1 kaybetti. Alanyaspor’un böyle bir sonuç alması herkesi şaşkınlığa uğrattı. Üçüncü haftadaki rakip ise Hatayspor oldu. Geçtiğimiz sezonun öne çıkan takımı Hatayspor ile deplasmanda karşılaşan Alanyaspor; maçı 5-0 gibi oldukça farklı bir skorla kaybetti. Bu maç; aynı zamanda Çağdaş Atan’ın Alanyaspor’daki son maçı oldu.

Çağdaş Atan’ın Alanyaspor Kariyeri Nasıldı?

Çağdaş Atan; 12 Ağustos 2020 tarihinde Alanyaspor’un başına geçti. Turuncu yeşilli takımda toplam 47 maça çıktı. 1.51 puan ortalaması yakaladı. 47 maçın 21’inde galibiyet yaşadı. Ayrıca, sekiz maçı da berabere bitirdi. 18 maçta ise sahadan yenik ayrıldı.

Çağdaş Atan; Alanyaspor’a hücuma dayalı bir futbol oynatmaya çalıştı. Ancak, yapılan transferlerin beklenen performansı gösterememesi ve geçtiğimiz sezonki temponun yakalanamaması; Çağdaş Atan’ın Alanyaspor kariyerini sona erdirdi.

Çağdaş Atan’ın bundan sonra ne yapacağı merak ediliyor. Genç teknik adam; sezon sonuna kadar herhangi bir takımı çalıştırmayabilir. Bunun yanı sıra, Süper Lig takımlarının devamlı olarak teknik adam değiştirmesinden dolayı kendisine en kısa sürede farklı bir takımda iş bulabilir. Alanyaspor için ise Levent Şahin’in adı geçiyor.