Alanyaspor İle Sözleşme Sonlandı, İşte Caulker’un Yeni Rotası

Süper Lig’in bitmesinin ardından takımlardan transfer haberleri bir bir gelmeye başladı. Diğer taraftan ise futbolcularla yollar ayrıldı, kimi zaman ise sözleşmeler yenilendi. Bir isim var ki birçok ihtimal önünde iken işler pek beklenildiği gibi gitmedi ve en son Türkiye’deki takımlarla çalışmak istemediğini söyledi.

Aytemiz Alanyaspor ile sözleşmesi sona eren ve 4 büyüklerin gözdesi olan Steven Caulker’in yeni rotası merak konusu oldu. Beşiktaş ile ismi anılan yıldızın, Welinton’un transferi sonrası Sergen Yalçın ile aralarının açıldığı ve Siyah-Beyaz defterinin kapandığı düşünülüyor.

Aytemiz Alanyaspor ile iyi bir sezon geçiren İngiliz stoper Steven Caulker’in sözleşmesi sonlandıktan sonra adı bir tek Beşiktaş ile anılmadı. 29 yaşındaki başarılı stoper aynı zamanda Fenerbahçe ve Trabzonspor’un da radarında…

Birçok kulüp ile görüşme halinde olan Caulker, sözleşmesinin sonlanmasının ardından ise Alanyaspor’daki yönetim ve takım arkadaşlarıyla vedalaştı. Bu esnada ise kariyerine yurtdışında bir rota çizerek ilerlemek istediğini açıkladı.

Özellikle Fenerbahçe’nin Erol Bulut’un teknik adamı olduğu zamanlarda başlayan Caulker’ı kadroya alma düşünceleri olsa da herhangi bir girişimi olmamıştı. Caulker’ın bu sözlerinden sonra ise Kanarya’dan herhangi bir girişimin gelmemesi yüksek bir ihtimal olarak duruyor.

Sergen Yalçın İle Yıldızları Hiç Barışmadı

Başarılı stoper Steven Caulker’ın ilk Türkiye macerası Aytemiz Alanyaspor ile olmuştu. O dönemki transfer döneminde Sergen Yalçın’ın yer alması ikilinin bağlantılarını gösterse bile yıldızları hiç barışmadı. Özellikle son olaylardan sonra araları daha da açıldı.

Sergen Yalçın’ın Beşiktaş transferine ılımlı bir bakış yaratmaması bu sürece etken olurken sezon başında Yalçın’ın Caulker yerine Alanyaspor’dan Welinton’u tercih etmesi de süreci daha da zorlaştırdı. İkilinin barışmayan yıldızının Caulker’ın yurtdışı tercihinde etkili olabileceği düşünülüyor.

Steven Caulker’ın Yeni Rotası Şu Şekilde Olabilir

Takımı Aytemiz Alanyaspor ile sözleşmesinin bitmesi ve vedalaşmalarının ardından yurtdışına yönünü çeviren Steven Caulker’ın Rus ve İspanyol kulüplerle ilgilendiği biliniyor. Türkiye’den umduğunu bulamayan 29 yaşındaki başarılı stoperin hangi takımda forma giyeceği sorusu merak konusu olurken yaz transfer döneminde bu sorunun cevaplanacağı düşünülüyor.