ALANYASPOR’DAN SEZON DEĞERLENDİRMESİ

Akdeniz temsilcilerinden birisi olan Alanyaspor sezonun başında oldukça başarılı bir performans sergilemiş olsa da sezon ortasında ve sonlarına doğru aldığı mağlûbiyetler ve beraberlik sonuçları ile sezonu istemediği bir noktada tamamladı.

Yedinci sırada 60 puanla sezonu tamamlayan Alanyaspor gelecek sezonda daha iyi bir performans sergilemek ve sezonun başında etki ettiği performansı sezonu sonuna kadar sürdürmek istiyor.

ALANYASPOR YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Aytemiz Alanyaspor takımı sezonu 60 puanla yedinci sırada tamamladı. Çağdaş atan ve öğrencileri sezonun başında oldukça iyi bir performans sergilemişlerdi. Uzun bir süre liderlik koltuğunda oturan Alanyaspor sezonu 7. sırada tamamladı. Avrupa kupalarına gitmek için son haftalarda mücadele eden Alanyaspor bunu başaramadı ve ilk beş takım içerisinde sezonu tamamlayamadı.

Alanyaspor sezonu yedinci sırada tamamladı fakat kendi öğrencileri ile ve yönetimle yakaladı oyun oldukça başarılıydı. Gelecek sezon için şimdiden bu oyunu devam ettirmek isteyen Alanyaspor’dan önce tüm öğrenciler ve teknik ekip önceki sezonu değerlendirecek ondan sonra da yeni sezon için hazırlıklara başlayacaklar.

Alanyaspor süper toto süper ligde oynadığı son karşılaşmalarda aslında iyi bir performans sergilemedin. Son altı haftada oynadığı son altı maçta sadece iki galibiyet elde eden Alanyaspor iki karşılaşmada berabere kaldı ve iki maçtan da mağlubiyetle sahadan ayrılmak zorunda kaldı.

Çağdaş Atan ve öğrencileri son haftalarda istikrarlı bir performans sergilemedikleri için istedikleri üç puanları toplayamadı ve yedinci sırada sezonu tamamlamak zorunda kaldı. Çağdaş Atan ve öğrencileri gelecek sezon da ilk haftalarda oynadıkları performans ve istikrarlı sezonu başlatmak ve sezonu öyle devam ettirmek istiyorlar.

ALANYASPOR’DA GOLLER HEP ORTADAN GELDİ

Akdeniz temsilcisi Aytemiz Alanyaspor da bu sezon oldukça gururlu bir şekilde sezonu tamamladılar.58 günün 24’ün orta saha oyuncuları kaydetti. On gol savunma oyuncularından ve 24 golü 20’sini forvet oyuncular atıp dördün ise ön liberodaki oyuncular kaydetti.

Orta saha oyuncuları Aytemiz Alanyaspor’da oldukça başarılı bir performans sergilediler ve genel olarak maçlardaki gol yükünü onlar çektiler.

Çağdaş atan ve öğrencileri başarılı bir performans sergilediklerini fakat sezonun sonuna doğru bu performansla bu istikrar devam ettiremediklerini biliyorlar. Gelecek sezon başladıkları gibi sezonu başarılı ve galibiyetlerle tamamlamak için en iyi performanslarıyla sahaya çıkacaklarını kendilerine söylediler. Jack sezonda Aytemiz Alanyaspor’da hangi oyuncular kalacak ya da hangi oyuncular takıma eklenecek henüz kesin bir bilgi yok ama kulüpten resmî açıklama gelmesi yakındır. Her takım şu an transfer sürecini başlattı ve Aytemiz Alanyaspor da kendi takımını güçlendirecek yeni transferler ile sezonu başarılı bir şekilde başlatmak istiyor.