Alanyaspor İlk Devreyi Beraberlikle Kapattı

Süper Lig’de kapanış haftasının dikkat çeken maçlarından birisinde kendi sahasında Volkan Demirel yönetimindeki Fatih Karagümrük’ü konuk eden Alanyaspor, sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılarak bir maçtan daha puan kaybıyla ayrıldı ve ilk devreyi 28 puanla kapattı. Karagümrük kalesine çok fazla gitme şansı yakalasa da bu şansları değerlendiremedi.

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe karşısında 13 kurtarışa imza attıktan sonra bu hafta da çok iyi bir performans sergileyen Karagümrük kalecisi Emiliano Viviano’yu geçemeyen Yeşil-Turunculular, daha iyi bir sonuçla ayrılabileceği bir maçtan 1 puanla ayrıldıktan sonra artık kötü geçen bir sürecin sona ermesiyle rahatlayacak.

Alanyaspor’un Oyunu Geriliyor

Bülent Korkmaz yönetiminde ilk 8 haftada oldukça başarılı sonuçlar aldıktan sonra önce tökezlemeye sonra da gerilemeye başlayan Alanyaspor’un düşüşü devam ediyor. Yeşil Turunculular, ligin ilk devresinin son haftasında kendi sahasında ağırladığı Fatih Karagümrük gibi oyun anlayışı ve hüviyeti değişmeye yüz tutan bir takımla karşılaşmış olmasına rağmen bu durumdan istifade edemedi ve ilk yarıyı sahada bırakarak tamamladı.

Süper Lig’de oynadığı son 10 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 5 mağlubiyet alarak toplamda 19 puan kaybeden Bülent Korkmaz’ın takımı, bu düşüşü durdurabilmek adına devre arasında nasıl bir hazırlık süreci geçirecek ve nasıl eklemelerle kadrosunu güçlendirecek bunu ligin ikinci yarısında oynanacak Başakşehir maçıyla birlikte göreceğiz ancak gidişat pek de iyi durmuyor.

Bülent Korkmaz Neşter Vurdu

Süper Lig’in 19’uncu haftasında konuk ettiği Fatih Karagümrük karşısında ciddi değişikliklere giden Alanyaspor teknik direktörü Bülent Korkmaz, kalede Serkan Kırıntılı yerine Marafona’yı tercih ederken ön hatta da Efkan Bekiroğlu’na görev vererek taraftarları şaşırttı.

İlk golü bulana kadar pek çok atakta Fatih Karagümrük kalesini tehdit eden ancak Karagümrük kalecisi Viviano’yu geçemeyen Akdeniz temsilcisi, 57’de Efkan’ın golüyle birlikte öne geçtikten sonra son haftalarda alınan kötü sonuçların da etkisiyle daha çok geriye çekilmeye başladı. Karagümrük’ün de 63’üncü dakikada yaptığı değişikliklerle birlikte oyunun kontrolünü eline almasına müsaade etmek zorunda kalan Alanyaspor, 70’de de ligin gol krallığının zirvesinde oturan Aleksandar Pesic’in golüne engel olamadı.

Pesic’in golünden sonra silkinen ancak yine Viviano’yu geçemeyen Alanyaspor’da oyuncular dışında taktiğe de ciddi bir neşter gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Yeşil Turunculularda düşen oyuncu performanslarının yanı sıra takım arasındaki uyumsuz haller ve hücum hattına gidişte yaşanan bazı zorluklar dikkat çekici. Alanyaspor, son haftalarda gösterdiği kötü performansı devre arasıyla birlikte geride bırakmayı başarabilirse, ikinci devrede kendisinden beklenen performanslara daha çok yaklaşabilir.

Ancak bu düşüş trendinin devam etmesi durumunda başarılı bir performans sergileyen Çağdaş Atan’ı birtakım anlaşmazlıkları öne sürerek bir anda gönderen Alanyaspor yönetiminin Bülent Korkmaz hakkında da benzer bir tasarrufta bulunacağına dair iddialar basında yer almaya başlayabilir.