Alanyaspor Kız Futbol Okulu Geliştiriyor

Son dönemde Spor Toto Süper Lig’in en iddialı takımlarından olmayı başaran Aytemiz Alanyaspor, Alanyaspor Kız Futbol Okulu kurmuştu.

Dünyada hızla ilerleyen ve gelişen kadın futboluna yatırım yapan kulüplerin sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Güney Amerika ülkeleri ve Avrupa’da kadın futbolu gelişimini hızla sürdürüyor.

FIFA Kadınlar Dünya Kupası, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi gibi devasa organizasyonların topladığı reytinglere bakıldığında, kadın futbolunun futbolseverler tarafından da tercih edilmeye başlandığını görmek mümkün.

Hal böyleyken Aytemiz Alanyaspor Futbol Kulübü de kız çocuklarının futbola entegre olması ve yaşıtları olan erkeklerle aynı fırsatlara ulaşabilmeleri için elini taşın altına koyuyor.

Alanyaspor Kız Futbol Okulu Açılıyor

alanyaspor kız futbol okulu

Aytemiz Alanyaspor’un Spor Toto Süper Lig’deki başarılı çizgisini istikrarlı hale getirmesinde elbette o dönemlerde görev yapan tüm teknik kadrolar ve futbolcuların büyük payı var.

Ancak istikrar için en büyük payın yönetime düştüğü düşünülürse, Aytemiz Alanyaspor Yönetim Kurulu’nun futbol yapılanmasında çok profesyonel çalıştığı söylenebilir.

Üstelik bu sadece futbol A takımı özelinde değil. Bunun çok daha geniş perspektifli bir yönetim süreci olduğu, yapılan son hamleyle de iyice gözler önüne çıktı.

2022 Ocak ayı itibariyle turuncu yeşilli Akdeniz temsilcimiz, kız futbol okulunda çalışmalara başladı.

Aytemiz Alanyaspor Futbol Okulu Sorumlusu Baybora Özdemir önderliğinde çok kıymetli antrenörle birlikte açılan kız futbol okulu, kız çocuklarının futbol sevgisini değerlendirmek ve onları erkek akranlarıyla yarışabilecek düzeye getirmek için faaliyet göstermeyi hedefliyor.

8 – 13 yaş grubu öğrencileri ağırlayan Aytemiz Alanyaspor Kız Futbol Okulu’nun ilk amacı bölgedeki kız çocuklarına futbol aşkını aşılamak olsa da uzun vadedeki amaç elbette camianın büyüklüğüne yarışır biçimde ulusal liglerde mücadele etmek.

Takım şu anda yeni kurulma aşamasında olduğu için bu hedef uzun vadede mümkün gözüküyor. Yine de Aytemiz Alanyaspor A takımının bile birkaç yılda kat ettiği mesafe düşünüldüğünde, kızlarımızın bunu başarmaması için hiçbir sebep yok.

An itibariyle sadece hafta sonlarında çalışmalar yapan Aytemiz Alanyaspor Kız Futbol Okulu, antrenörleri ve öğrencileriyle aile ortamını kısa sürede yakalamış durumda.

Türkiye Kadın Futbolunda Gelişiyor

Türkiye’de son yıllarda yapılan atılımlarla kadın futbolu da gelişiyor. Son olarak geride bıraktığımız senede Türk futbolunun asırlık çınarları Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de kadın futbolu şubelerini kurup yarışmaya başladı.

Bu da elbette kadın futboluna ülkemizdeki ilgiyi arttıran bir faktör oldu. Yıllardır kadın futbol şubesiyle başarıyla mücadele eden Beşiktaş’ın ardından bu iki güzide camiamızın da kadınlara futbolda eşitlik sağlamak için kollarını sıvaması çok olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.

Bu 3 kulüp dışında bölgemizden 1207 Antalyaspor Kadın FK, Hatayspor, Adana İdman Yurdu gibi kulüpler de Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele ediyorlar.

Gelişmeler gösteriyor ki kadın futbolu önümüzdeki dönemde çok daha güçlü bir biçimde hayatımızda olacak. Alanya da bu yönde kurduğu Alanyaspor Kız Futbol Okulu ile mücadelenin ortasında en kısa sürede en güçlü bir biçimde bulunacak.

Futbol Heyecanı Bitmez

Futbol her alanda heyecanlı her alanda bahise açık. Bunlardan en güvenilir ve köklüsü Bets10 oluyor. Marka, hizmet kalitesini artırmak ve aynı zamanda eksiklerini de en hızlı şekilde kapatmak için elinden gelenin daha fazlasını yapıyor ve yapacaktır. Best10 yeni adresi Adres güncellemesi de tam olarak bu yüzden yapılıyor ve sizlere de gerekli tüm açıklamaları yapmaya devam ediyorlar.

Güncel adreslerinde kaliteyi bir adım öne taşıyan ve yüksek oranları ile kazandırmaya devam eden firma, sizi de misafir etmek istiyor. Para kazanmak ve bunu da şans oyunları ile birlikte yerine getirmek ister misiniz? O halde kendinize bir hesap açabilirsiniz ve Bets10 yeni adresi üzerinden sizler de eğlenceye en iyi şekilde dahil olabilirsiniz. En yüksek marka değerine sahip olan lisanslı şirket, adres değiştirse bile kaliteyi asla düşürmüyor ve sizlere gayet profesyonel bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.