Alanyaspor Oyuncularına Milli Davet

Bu sezon Süper Lig’de en başarılı performansı gösteren takımlardan biri olan Alanyaspor’da Milli Takım arası öncesinde oynanan Göztepe maçından alınan 2-0’lık galibiyet taraftarları ve camiayı memnun etti. Fenerbahçe karşısında yaşanan hezimetten sonra Göztepe’ye karşı böyle bir reaksiyon gösterilebilmiş olması Turuncu Yeşilli takım adına övgülerin gelmesine yardımcı olurken, bu performanslarda oldukça önemli etkilere sahip oyuncuların bazıları da Milli Takımlarından davet aldılar.

Yaralarını Saran

Bu sezon Süper Lig’in üst sıralarında istikrarlı bir şekilde yer alan Alanyaspor adına işlerin yolunda gittiğini dile getirmek yanlış olmaz.

Akdeniz temsilcisi bu sezon 3’üncü teknik direktörü olan Francesco Farioli ile birlikte daha bütünlüklü bir takım haline geldi ve zaman zaman can sıkan sonuçlar alsa bile sahada gösterdiği performansla taraftarını memnun etti.

Bu bağlamda takımın İtalyan teknik direktörle gerçekten iyi işler çıkardığını da dile getirmek gerek. Ancak büyük takımlar karşısında gösterilen performanslar ve alınan skorlar konusunda gelecek sezon çok daha iyi bir takımın oluşması lazım. Fenerbahçe karşısında 5-2’lik hezimete uğradıktan sonra Göztepe karşısında 2-0 galip gelmeyi başaran Turuncu Yeşilli takımın gösterdiği bu reaksiyon taraftarlarını da oldukça memnun etti.

Alanyasporlu taraftarlar özellikle Famara Diedhiou’nun attığı güzel golle gol orucunu bozması, Efecan Karaca’nın kariyerinin asist rekorunu kırması ve Tayfur Bingöl’ün bir maçtan daha güzel performansla ayrılması gibi bireysel istatistiklerin oluşmasından da oldukça memnunlar.

Milli Davetler

Hâl böyle olunca Alanyaspor’da başarıyla forma giyen bazı oyuncuların da Milli Takım davetleri almaları kaçınılmaz hale geldi.

Alanyaspor’un golcü oyuncusu Famara Diedhiou, Göztepe maçında attığı şahane golün mutluluğuyla birlikte ülkesi Senegal’in Milli Takım kampına gitti. Tecrübeli golcü, 25 ve 29 Mart tarihlerinde Mısır ile oynanacak maçlarda Senegal Milli Takımı’nın önemli bir parçası olabilir.

Afrika Kupası’nda Nijerya Milli Takımı’nda forma giydiği için yeni teknik direktörüyle en geç tanışan oyunculardan biri olan Chidozie Awaziem de yine aday kadroya davet edilen isimlerden birisi. Başarılı oyuncu eğer görev alabilirse 25 ve 29 Mart tarihlerinde oynanacak Gana maçlarında sahadaki yerinde olacak.

Alanyaspor’da forma giyip Milli Takım daveti alan diğer oyuncu ise Miha Mevjla olarak öne çıktı. Slovenyalı oyuncunun gösterdiği performanstan memnun olan Milli Takım hocaları, Mevlja’nın 26 Mart’ta Hırvatistan ve 29 Mart’ta Katar ile oynanacak hazırlık maçlarında kadroda olmayı hak ettiğine dair karar verdiler.

Alanyaspor’un bu 3 başarılı oyuncusu oynanacak maçlardan sonra takıma geri dönecekler. Sivasspor ile kritik bir maç oynayacak olan Alanyaspor geriye kalan kadroyla birlikte çalışmalarına başladı. Bununla birlikte takımın Ziraat Türkiye Kupası’nı müzeye götürmeye en çok yaklaşan 4 takımdan biri olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Geçtiğimiz sezon Antalyaspor’un finalde Beşiktaş’a mağlup olması nedeniyle Akdeniz’den dönen kupa bu sefer Alanyaspor tarafından getirilebilir.