Alanyaspor Salih Uçan’ı Geri İstiyor

Francesco Farioli yönetiminde çıktığı ilk 2 maçtan 4 puan toplayarak yeni teknik adamıyla iyi bir başlangıç yapmayı başaran Alanyaspor, 20 Ocak 2022 Perşembe günü 22’inci haftanın öne çıkan maçlarından birisinde Hatayspor ile karşı karşıya gelecek. Yeni teknik direktörüyle birlikte tekrar üst sıralara tırmanmayı hedefleyen Alanya temsilcisi, İtalyan teknik direktörün oyun tarzına uygun oyuncularla da kadroyu güçlendirmeye devam ediyor. Bu bağlamda devre arasında kadrosuna katabileceği oyuncularla temasa geçen Alanyaspor’da gündeme gelen son ismin ise bu sezonun başında Alanyaspor’dan Beşiktaş’a transfer olan ancak beklenen performansın çok altında kalan Salih Uçan olduğu iddia ediliyor.

Alanyaspor Salih’in Peşinde

2020/2021 sezonunda Alanyaspor forması ile gösterdiği performansla birlikte tekrar eski günlerine dönebileceğine dair sinyaller veren Salih Uçan, 2021/2022 sezonu başlamadan önce yüksek bir beklentiyle Beşiktaş’a imza atmıştı.

Beşiktaş formasını sırtına geçirdiği günden bu yana bulduğu şansların birçoğunda silik bir performans gösteren ve bu nedenle yedek kulübesine mahkum olan ve hatta bazı maçlarda kadroya dahi alınmayan Salih Uçan’ın performansından hayal kırıklığı duyan Beşiktaş, oyuncuya gelecek makul teklifleri değerlendirme kararı aldı.

Sezon içerisinde 3’üncü kez teknik direktör değiştirerek Süper Lig’de en çok teknik direktör değişikliğine giden olan Alanyaspor ise yeni teknik direktörü Francesco Farioli’nin yönetiminde İtalyan hocanın yerleştirdiği topa sahip olma oyununa uyum sağlamaya çalışıyor.

Bu bağlamda devre arası transfer penceresinin resmen açılmasıyla birlikte Bursaspor’dan Emirhan Aydoğan’ı kadrosuna katan Alanya temsilcisinin, eski oyuncusu Salih Uçan için Beşiktaş ile temasa geçtiği iddia ediliyor.

28 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna katarak orta sahasını daha da güçlendirmek isteyen Alanyaspor, Salih’in beklentinin çok altında kalmış olması nedeniyle bu transferi daha kolay bir şekilde sonuçlandırabilir.

Emre Akbaba Da Dönmüştü

Hatırlanacağı üzere yine Alanyaspor’da gösterdiği performansla kendisini kanıtlayan ve 2018/2019 sezonunun başında 4 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Galatasaray’a transfer olan Emre Akbaba, ilk sezonlarında iyi performanslar sergilese de sakatlıkların ve formsuzlukların etkisiyle gözden düşmüştü.

Kötü performansı nedeniyle taraftar tarafından da sertçe eleştirilen ve hatta ıslıklanan 29 yaşındaki oyuncu, bu nedenle Galatasaray’ın o dönemki Teknik Direktörü Fatih Terim’den izin istemiş ve Alanyaspor’a kiralanmıştı.

Alanyaspor’da tekrar eski formuna dönmeye başlayan ve Turuncu Yeşilli formayla sahaya çıktığı 21 maçta 5 gol ve 4 asist üretmeyi başaran Emre Akbaba’dan hareketle Salih Uçan’ı da geri isteyen Alanyaspor’un bu talebi tüm taraflar için olumlu olabilir.

Salih, Beşiktaş’ta kaybettiği özgüvenini Alanyaspor’da tazeleyebilir, Beşiktaş neredeyse hiç kullanmadığı ve kullanmayı da düşünmüyor gibi göründüğü Salih Uçan’ın form kazanarak geri dönmesini sağlayabilir ve Alanyaspor da Farioli yönetimindeki topa sahip olma oyununa biçilmiş kaftan olarak uyabilecek ve takımı da tanıyan bir oyuncuyla kadrosunu güçlendirebilir.