Zorlu Maçta Alanyaspor’un Rakibi Hatayspor

Süper Lig’in 21’inci haftasında İzmir’de konuğu olduğu Altay’ı 2-0’lık skor ile mağlup ederek İtalyan Teknik Direktörü Francesco Farioli ile çıktığı ilk 2 maçtan 4 puan toplamayı başaran Alanyaspor, 22’inci haftanın en dikkat çeken maçlarından birisinde Galatasaray’ı 4-2 ile geçen Hatayspor’u konuk edecek. Altay karşısında oynanan oyun tarzıyla birlikte Francesco Farioli’nin anlayışına uyum sağladığını göstermeye başlayan Alanyaspor, taraftar avantajını da kullanarak Hatayspor karşısında galip gelmeye çalışacak ancak Hatayspor’un da Galatasaray karşısında oynadığı oyunun oldukça iddialı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Alanyaspor Hatayspor’u Konuk Ediyor

Devre arasında teknik direktörlük koltuğunda tekrar değişikliğe giden ve eski yardımcı çalıştırıcısı Francesco Farioli’yi göreve getiren Alanyaspor, yeni teknik direktörünün Başakşehir maçı öncesi yapılan COVID-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle beraber sahaya çıkabilmek için Altay maçını beklemişti.

Altay karşısında oynadığı futbolla birlikte yeni teknik direktörüne uyum sağlamak konusunda oldukça iyi bir mesafe kat ettiğini gösteren Alanyaspor’da oyunun halen bir alışma sürecinden geçtiğini ifade etmek gerekir.

Savunmadan ve hatta kaleciden oyun kuran bir takım hüviyetine bürünen Alanyaspor, zaman zaman Altay’ın dağınık savunmasını kırmak için direkt paslar da denedi ve bu pasların birçoğunda da isabeti buldu.

Ligin ilk devresinde Hatay’da karşı karşıya gelen iki rakibin müsabakası Hatayspor’un 5-0’lık ezici üstünlüğüyle sona ermiş ve bu durum Çağdaş Atan’ın görevine son verilmesine neden olmuştu.

Kritik maç öncesi 32 puanı bulunan Alanyaspor 8’inci, 35 puanı olan Hatayspor ise 3’üncü sırada yer alıyor.

Alanyaspor’da Famara Diedhiou, Chidozie Awaziem Milli Takım görevleri nedeniyle kadroda bulunmazken, kırmızı kart cezalısı olan Umut Güneş, COVID-19 testi pozitif çıkan İsmail Zehir ve sakatlığı devam eden Buluthan Bulut da sahada olması mümkün olmayan diğer oyuncular.

Hatayspor’da ise Milli Takımlarında görev yapan Münir, Ayoub El Kaabi, Adama Traore ve sakatlığı devam eden Burak Çamoğlu Alanyaspor maçında görev yapamayacak isimler.

Francesco Farioli Yönetimindeki Alanyaspor’un İlk Ciddi Testi

Francesco Farioli Alanyaspor’a teknik direktör olarak döneli çok uzun bir süre olmadı ancak takımdaki etkisi bu kısa süre içerisinde de hissedildi.

Bununla birlikte İtalyan Teknik Direktör ile Alanyaspor’un birlikteliğinin ilk ciddi sınavı Hatayspor ile Süper Lig’in 22’inci haftasında oynanacak maç sayılabilir.

Farioli’nin takımın başına geçmesinden çok kısa bir süre sonra oynanan Başakşehir maçı hem bu nedenle hem de Farioli’nin COVID-19 sebebiyle sahada olamamasının etkisiyle kıstas alınabilir bir maç değildi ancak Turuncu Yeşilli oyuncular bu maçta da iyi iş çıkarmayı başardılar.

Altay karşısında oynanan maç Altay’ın gerçekten çok kötü bir durumda olması ve kadrosunun da Alanyaspor’un katbekat altında olması nedeniyle galibiyetin gelmesi beklenen bir maç olarak düşünülüyordu ancak Hatayspor maçı bu iki maçtan da dengelerin yakın olması sayesinde sıyırılıyor.

Hemen hemen aynı güçteki ve iddiadaki iki takımın mücadelesi yüksek kalitede futbol ve heyecan vaat ediyor.