Alanyaspor Sivasspor’a Hazırlanıyor

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda iyi işler çıkartmayı hedefleyen Alanyaspor, kupanın Yarı Final ilk ayağında kendi sahasında konuk ettiği Sivasspor karşısında çok can sıkan bir mağlubiyet aldı. Alanya temsilcisi 10 kişi kalan rakibi karşısında kendi taraftarı önünde sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Bununla birlikte Süper Lig’in 34’üncü haftasında bu sefer Sivas temsilcisinin konuğu olarak kozlarını paylaşacak olan Turuncu Yeşilli ekip bu maçın hazırlıklarına devam ediyor.

Tutmayan Şans

Bu sezon Süper Lig’de oldukça nitelikli işler çıkartmayı başaran Alanyaspor adına Türkiye Kupası Yarı Final ilk maçının hiç ama hiç iyi geçmediği kesin. Alanya temsilcisi kendi sahasında oynadığı maçta Sivasspor karşısında sahadan 2-1 mağlup ayrılmaktan kurtulamadı.

Sivasspor’un 10 kişi kaldığı maçta buna rağmen golü bulmasına engel olamayan Francesco Farioli’nin takımı tur avantajını da Kırmızı Beyazlı takıma vermiş oldu. Bununla birlikte Süper Lig’in 34’üncü haftasında yine Sivas temsilcisiyle karşı karşıya gelecek olan Alanyaspor bu maçın hazırlıklarına devam ediyor.

Bu sezon Rıza Çalımbay’ın takımıyla kozlarını paylaştığı 2 müsabakada da sahadan mağlubiyetle ayrılan Alanyaspor’un Kırmızı Beyazlı takıma gerçekten şansı tutmuyor. Öte yandan Rıza Çalımbay felsefesinin Francesco Farioli’nin oyun tarzına ters geldiği de bir gerçek.

Ancak takımın bir şekilde toparlanması ve 11 Mayıs’ta oynanacak Yarı Final ikinci ayağının provasını iyi bir sonuçla tamamlaması gerekiyor. Bu maçtan da puan kaybıyla ayrılması durumunda psikolojik üstünlüğü direkt olarak rakibine verecek Akdeniz temsilcisinde bu durumun gerçekleşmemesi adına hazırlıklar devam ediyor.

Prova Şansı

Alanyaspor’un Sivasspor’un sahasında oynayacağı müsabaka bahsi geçtiği gibi Türkiye Kupası Yarı Final ikinci ayağının da bir provası olacak.

Zira bu sezon iki takım arasında oynanan iki müsabaka da Akdeniz temsilcisinin sahasında oynandı ve bu maçların ikisinde de Sivas temsilcisi rakibine üstünlük kurmayı başardı. Bu açıdan bakıldığında Alanyaspor adına işlerin iyi gitmediğini bir kez daha dile getirmekte fayda var.

Bununla birlikte takımın bir şeyleri yoluna koyabilecek gücü var ve hem teknik ekip hem de oyuncular bu durumun net bir şekilde farkında. Avrupa bileti alabilmek adına bu kadar fazla takım mücadele ediyorken Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyon olmak adına geriye kalan 2 maçtan iyi sonuçlar almak çok daha direkt bir yol olarak tercih edilebilir.

Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda Francesco Farioli ve öğrencileri adına sezonun kader maçlarından birinin provasının Süper Lig’in 34’üncü haftasında oynanacağını dile getirmek yanlış olmaz.

Bu da Turuncu Yeşilli takıma belirli bir avantaj sağlayacaktır. Sivas temsilcisinin kendi taraftarı önünde nasıl bir strateji izleyeceğini kestirebilmek adına bundan daha iyi bir yol olamaz ve Alanyaspor hem rakibinin analizini yapıp hem de 3 puanı hanesine eklerse mükemmel bir iş yapmış olacak.