Alanyaspor Sivasspor Deplasmanında

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken performanslar sergilemeyi başaran Alanyaspor, buna rağmen son dönemlerde yaşadığı form düşüklüğü nedeniyle taraftarının üzülmesine engel olamadı. Akdeniz temsilcisi Türkiye Kupası Yarı Finali ilk müsabakasında kendi sahasında konuk ettiği Sivasspor’a 2-1 mağlup olurken, bu maçta Sivas ekibinin 10 kişi kalmış olmasına rağmen tur avantajını ele geçirmesi çok can sıkıcıydı. Bununla birlikte takvimin cilvesi iki takımı bu maçtan sonra bir kez daha karşı karşıya getiriyor ve Francesco Farioli’nin takımı Sivasspor’un konuğu olacağı maçta 3 puan arıyor.

Düşük Vites

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda dikkat çeken performanslardan biri olan Alanyaspor, buna rağmen son dönemlerdeki form düşüklüğü nedeniyle taraftarından tepki toplamaya devam ediyor.

Turuncu Yeşilli takımda eleştirilerin en çok birleştiği noktalardan birisi İtalyan teknik adam Francesco Farioli’nin oyun tarzında hiç taviz vermeden ısrar etmesi ve rakip takımların da bu durumu bir avantaja çevirmesi olarak öne çıkıyor.

Bu sezon çok önemsenen Türkiye Kupası’nda Yarı Final aşamasına kadar kalmayı başaran Alanya temsilcisi, aşamanın ilk ayağında kendi sahasında konuk ettiği Sivasspor’a bu sefer Süper Lig’de konuk oluyor.

İki takım bu sezon toplamda 2 kere karşı karşıya geldiler ve bu karşılaşmaların 2’si de Alanya’da oynanmasına rağmen sahadan galip ayrılan taraf hep Sivasspor oldu. Bu bağlamda Sivas’ta oynanacak maçta nasıl bir sonucun ortaya çıkacağı herkes adına merak konusu.

Zira iki takım Yarı Final aşamasının ikinci ayağında yine Sivas’ta karşı karşıya gelecekler ve bu maç aslında Türkiye Kupası Yarı Finalinin bir provası olacak. Bu maç öncesi ligde 52 puanı bulunan Alanyaspor maçlarını tamamlayan takımların puanlarının eklenmesi nedeniyle 6’ıncı sıraya kadar gerilerken, Sivasspor 42 puanla 15’inci sırada yer alıyor.

Bu sezon birbirlerinden vazgeçemez hale gelen iki takımın mücadelesi Süper Lig’in 34’üncü haftasının kapanışını da yapacak. Söz konusu müsabaka 25 Nisan Pazartesi günü saat 20.30’da başlayacak.

Sürprize İhtiyaç

Alanyaspor ile alakalı olarak eleştirilerin genel anlamda Farioli üzerinde toplandığı kesin. İtalyan teknik adam topa sahip olma ve geriden oyun kurma konusunda hiç taviz vermiyor ve bu durum gerçekten takımı zorluyor.

Nitekim büyük takımlar ve Sivasspor gibi topu rakibine bırakarak oynamayı seven takımların Alanya temsilcisi karşısında galibiyetler alabiliyor olmasının temel etmenlerinden birisi de bu. Takım kendisine benzeyen oyunları oynayan rakiplerine birçok maçta hüsran yaşatırken bu gibi takımlar karşısında çok ciddi bir biçimde zorlanıyor.

Bu bağlamda belirtmek gerekir ki Alanya temsilcisinin 25 Nisan Pazartesi günü oynanacak maçta rakibine sürpriz yapmaya ihtiyacı var. Zira yine aynı oyunun oynanması demek aslında hep aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar beklemek anlamına gelecek ve kimse bu durumdan hoşnut olmayacak.