Alanyaspor Transferi Tayfur Bingöl İçin Beşiktaş İle Görüşecek

Alanyaspor, bir süredir Tayfur Bingöl’ü kadrosuna dahil etmek isteyen Beşiktaş ile görüşme halindeydi. İki takım, yaz transfer dönemi sona ermeden önce imzayı atmayı planlıyor. Alanyaspor, Kara Kartal’dan Montero’yu bedelsiz kiralayıp Tayfur Bingöl için el sıkışmak için geri sayıma geçti. İşte Alanyaspor, Beşiktaş arasındaki yoğun transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Yaz transfer dönemi 8 Eylül 2022’de sona ermeden önce dört büyükler de dahil olmak üzere tüm takımlar, final transferleri gerçekleştirmek istiyor. Beşiktaş’ın hedefinde Turuncu Yeşilli ekipten Tayfur Bingöl’ü almak varken karşılığında Montero’yu vermek var.

Tayfur Bingöl Teknik Adamla Konuştu! Ayrılma İstiyor…

Tayfur Bingöl, Beşiktaş’ın transfer hedefleri arasında yer alıyor. 29 yaşındaki sporcu, Alanyaspor yönetiminden sonra teknik adam Francesco Farioli ile de görüşerek hocasına takımdan ayrılmak istediğini bildirdi. Akdeniz ekibi, öncelikli olarak Kara Kartal’dan 2 milyon Euro talep etti. Ancak yoğun transfer ısrarı sonrasında Alanyaspor, oyuncu takası ile Tayfur Bingöl’ü Beşiktaş’a vermeyi istiyor.

29 yaşındaki Tayfur Bingöl, 11 Ocak 1993 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Sağ bekte iyi bir performansa sahip olan genç yetenek 2019’dan beri Alanyaspor kadrosunda yer alıyor ve sözleşmesi 30 Haziran 2025’te sona erecek.

Tayfur Bingöl, profesyonel spor kariyerine Gençlerbirliği ve Hacettepe altyapılarında oynayarak başladı. Daha sonra iki kulübün A takımlarında, Bandırmaspo2da, Adana Demirspor’da, Göztepe’de, Bursaspor ve son olarak da Alanyaspor’da forma  giydi. Şimdiye dek Süper Lig’de 3 ve Rezerv Lig’de ise 4 karşılaşmada forma giyerek 219 dakika boyunca oyunda kaldı.

Beşiktaş – Alanyaspor Pazarlıkları Devam Ediyor

Beşiktaş ile Alanyaspor arasındaki pazarlıklar hala devam ediyor. Siyah Beyazlı yönetim Tayfur Bingöl’de ısrar ederken Akdeniz ekibinin hedefindeki isim Montero oldu. Alanyaspor, Montero’nun sezon sonuna kadar kendi takımlarına bedelsiz kiralanmalarını istiyor. Aynı zamanda maaşının tamamını da karşılamayı teklif etti.

Alanyaspor yönetimi şu an için verilen teklif ve takasa olumlu yaklaşırken Kara Kartal’dan gelecek yanıt bekleniyor. Transfer dönemi sona ermek üzere iken taraftarlar, gelecek imza haberinden umutlu.