Galatasaray’da Yıldız Oyuncudan Çok Konuşulan Ayrılık

Aslan ekibinde çok konuşulan ayrılık! Yaz ayındaki transfer sezonunda diğer takımlardan gelen teklifleri değerlendirerek takımdan ayrılmak üzere harekete geçen Kaan Ayhan’ın eşyalarının topladığı öğrenildi. Alınan duyumlara göre Nelsson, aynı zamanda Dursun Özbek, Erden Timur ve Okan Buruk ile de görüştü. İşte Galatasaray’ın çok konuşulacak transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Sarı Kırmızılı yönetim, transfer dönemi kapanmadan önce kadroyu güçlendirmek için iyi bir stoper arayışına girmişti. İtalya kulüplerinden Sassuolo’da forma giyen milli sporcunun transferi gerçekleşti. Kaan Ayhan’ın gelişi ile birlikte Nelsson’ın Galatasaray‘dan ayrılmak üzere harekete geçtiği öğrenildi.

Cimbom Yerli Oyuncu Kuralına Uydu

Aslan ekibi yerli oyuncu kuralına uymak için Kaan Ayhan transferinde ısrar etmişti. Sarı Kırmızılı yönetim, aldıkları transfer neticesinden son derece memnun!

Galatasaray, 7 milyon Euro karşılığında 23 yaşındaki yetenekli sporcuyu Kopenhag ekibinden almıştı. Nelsson, aynı zamanda yeni sezona da çok iyi bir başlangıç yaptı. Sarı Kırmızılı takım içerisinde Nelsson’ın yeri son derece önemli ve genç futbolcu, diğer oyuncular ile de uyum içerisinde oynuyor.

Danimarkalı stoperin Abdülkerim Bardakcı ile iyi bir uyum yakaladığı kaydedildi. Bu sezon Cimbom’un savunmasının bu denli güçlü olmasının mimarlarından biri de Victor Nelsson.

Sevilla’dan Nelsson İçin Aslan’a Teklif

Aslan ekibi, Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonunun ilk 5 haftasında sadece 2 kez kalesine gelen gole engel olamadı. Bu durum, Victor Nelsson’ın savunmada gösterdiği yüksek başarıya bağlanıyor.

İspanya kulüplerinden Sevilla, Danimarkalı stoperin performansından etkilenerek Cimbom’a tam 12 milyon Euro değerinde teklifte bulundu. Sarı Kırmızılı takıma katkıları büyük olan 23 yaşındaki futbolcunun gitmesi, taraftarlar tarafından istenmiyor. Ancak Nelsson, gelen tekliften sonra Dursun Özbek ve Okan Buruk ile görüştü. Bu görüşmede Sevilla’nın 15+ bonuslar teklifi de etkili oldu.

Galatasaray, Nelsson’a söz verdi ve ocak ayında yıldız oyuncuya gereken tüm kolaylıkların sağlanacağı bildirildi. Sarı Kırmızılı yönetim, Dünya Kupası’nın ardından şimdiden 13 milyon Euro teklif gelen Victor Nelsson’a çok daha iyi tekliflerin geleceğine neredeyse kesin gözü ile bakıyor.