Alanyaspor Yoğun Çalışıyor

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği performansla oldukça dikkat çekici bir iş çıkartan Alanyaspor’da bu performansın devam edebilmesi adına çalışmalar sıkı bir şekilde devam ediyor. 4 günlük aradan sonra Milli Takım arasında eksiklerini kapatabilmek ve ara bitiminde Rizespor karşısında oynanacak maçtan 3 puanla ayrılmak isteyen Alanya temsilcisi, günü çift idmanla geçirdi.

Sıkı Çalışma Şart

Bu sezon Süper Lig’de farklı teknik direktörlerle çalışmış olmasına rağmen benzer yolu izleyen rakiplerinin aksine başarılı bir iş çıkartan Alanyaspor, Avrupa kupalarına gidebilmek adına çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Turuncu Yeşilli ekip 30’uncu haftada aldığı Göztepe galibiyetinden sonra 4 günlük bir izin yapmış ve izin bitimiyle birlikte 31’inci haftada oynanacak olan Rizespor maçının hazırlıklarına başlamıştı. İtalyan teknik direktör Francesco Farioli yönetiminde çalışmalarını yoğunlaştıran Akdeniz temsilcisinde 25 Mart günü çift idman yapıldığı bildirildi.

Ligin en kötü dış saha ekiplerinden biri olan Rizespor’a karşı rehavete kapılmak istemeyen Alanyaspor’da bu nedenle çalışmaların yoğun bir şekilde devam edeceği aktarılırken bu çalışma temposu aynı zamanda belirli eksikleri kapatmak adına da değerli.

Takım 4 günlük uzun süreli bir izin yaptı ve hem bu iznin hem de geçen haftalarda oynanan maçlarda tespit edilen eksikliklerin telafi edilebilmesi adına böylesine sıkı çalışmak şart. Öte yandan Alanyaspor oyuncularının bu durum karşısında herhangi bir problem yaşamamaları da hem hocalarına olan güvenleri hem de oyuna olan isteklerini gösteren faktörler arasında sayılabilir.

Eksikler Var

Alanyaspor’un çift idmanla geçirdiği günlerde takımın kadrosunun da tam olmadığını belirtmek gerek. Turuncu Yeşilli ekip birçok farklı ülkenin A Milli Takımı’na ve alt yaş Milli Takımlarına oyuncular gönderdiği için bu eksiklerin dönmesi biraz daha süre alacak.

Diedihou, Mevlja, Awaziem, Erencan Yardımcı, Umut Güneş, Furkan Bayır, Oğuz Aydın, Çağan Kayra Erciyas, İsmail Zehir ve Ahmet Gülay gibi isimler Milli Takımlarında forma giymeye devam ettikleri için idmana katılmayan isimler olarak kaydedildiler.

Bununla birlikte takımın genel olarak gerçekten iyi bir bütünlük sağladığını dile getirmek gerek. Bu sezon bireysel oyuncu performansları konusunda zirveleri de yaşayan takımda Emre Akbaba’nın gösterdiği şahane performans ve Efecan Karaca’nın en iyi sezonunu geçiriyor olması takımın üst sıralarda yer almasına oldukça yardımcı oldu.

Öte yandan takımda hemen hemen her ismin performansında iyi bir artış olduğu söylemek gerekiyor. Bu bağlamda bir diğer Antalya temsilcisi Antalyaspor’da Ersun Yanal’ın yerine Nuri Şahin’in getirilmesine neden olan motivasyonun Alanyaspor’da da Bülent Korkmaz yerine Francesco Farioli’nin getirilmesine neden olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Hatırlanacağı üzere Alanya temsilcisinin ezeli rakibinde Ersun Yanal da kabul edilebilir bir performans göstermiş ancak takım skordan daha ziyade oyundan memnun kalamadığı için yol ayrımına gitmişti. Alanyaspor’da da aynı şekilde Bülent Korkmaz gayet başarılı bir performans göstermesine rağmen Francesco Farioli ile el sıkışmayı tercih eden yöneticiler oldukça memnun olmalılar.